Maksts aromāts:
kas izraisa spēcīgo aromātu?

Katrai sievietei ir sava ķermeņa smarža. Tieši tas pats attiecas arī uz Jūsu intīmo zonu. Ir pilnīgi normāli, ja ir savs intīmās zonas aromāts. Ja šī smarža kļūst nepatīkama, tas varētu norādīt un maksts infekciju. Bet kā zināt vai maksts aromāts ir normāls?

Sāksim ar to, kas tiek uzskatīts par normālu.

Normāla vagīnas smarža

Katrai sievietei ir sava unikālā vagīnas smarža. Tomēr, vairums sieviešu pamanīs nedaudz skābu smaržu. Tas ir, paticoties pienskābes klātbūtnei makstī.

Hormonu līmenim mainoties, var mainīties arī aromāts makstī. Šī smarža kļūst intensīvāka ovulācijas laikā. Liela daļa sieviešu pamana aromāta izmaiņas arī pēc dzimumakta, jo sperma īslaicīgi paaugstina maksts pH līmeni.

Par normālu maksts aromātu nav jākaunas, bet tas var likt jums justies neērti. Jūs varat izjust nedrošības sajūtu, domājot, vai apkārtējie cilvēki arī to sajutīs. (Ja tā padomā, vai esi jebkad sajutusi citas sievietes vagīnas smaržu?)

Ja aromāts sāk saasināties, tas var liecināt par bakteriālo vaginozi.


"Bakteriālā vaginoze, zināma kā BV, ir viens no biežākajiem, spēcīgas maksts smaržas, iemesliem. Spēcīga, zivs smakai līdzīga smarža ir viens no galvenajiem maksts infekcijas simptomiem."


Vai nepatīkams maksts aromāts var norādīt uz saslimšanu?

Bakteriālā vaginoze, zināma kā BV, ir viens no biežākajiem, spēcīgas maksts smaržas, iemesliem. Spēcīga, zivs smakai līdzīga smarža ir viens no galvenajiem maksts infekcijas simptomiem, kas var izraisīt makstī nevēlamu/kaitīgu baktēriju vairošanos. Cits bakteriālās vaginozes simptoms ir plāni, pelēcīgi-balti izdalījumi.

Parasti šādas infekcijas ir diezgan nekaitīgas, un simptomi pēkšņi pazudīs, kaut arī tas aizņems ilgāku laika periodu. Bakteriālo vaginozi parasti ārstē ar antibiotikām, kuras izraksta ārsts. Kaut arī šī ir efektīva ārstēšanas metode, tā var radīt nepatīkamas blakusparādības, galvas reiboņus un vemšanu, kā arī nākotnē var izstrādāties pretestība.

Kā alternatīvu var izmantot sevis kopšanas produktus, kurus var iegādāties bez receptes un kuri ārstē bakteriālo vaginozi. Izvēloties produktus ar dabīgām sastāvdaļām, Jūs varat ārstēt infekciju un, tajā pašā laikā, atjaunot savu dabīgo maksts floru.

Nepatīkamam maksts aromātam var būt arī nopietnāki iemesli. Ja sajūtat smaržu, kura pēc smakas atgādina ko citu, nevis „zivs – līdzīgu” aromātu, mēs iesakām apmeklēt ārstu.