Maksts infekcijas: cēloņi, simptomi un ārstēšana

Vai zinājāt, ka gandrīz visas sievietes attiecīgā dzīves posmā izjūt maksts diskomfortu? Ja Jūs šobrīd izjūtat niezi, izdalījumus vai apsārtumu; neuztraucieties, Jūs neesat tāda vienīgā.

Infekcijas ir galvenais maksts diskomforta izraisītājs. Visbiežākās ir bakteriālā vaginoze un sēnīšu iekaisumi, kuri pazīstami kā piena sēne vai Candida infekcijas. Ja neesi pārliecināts, kura infekcija rada diskomforta sajūtu vai arī gribētu uzzināt vairāk par ārstēšanu, izlasi!


Bakteriālā vaginoze

Bakteriālā vaginoze rodas Jūsu vagīnas baktēriju savairošanās rezultātā. Parasti veselīgais lactobacilis ir galvenā baktērija vagīnā, bet, ja bakteriālā vaginoze attīstās, citas, nevēlamas baktērijas sāk pāraugt laktobacili.

Šādi simptomi var liecināt par bakterialo vaginozi:

 • Nepatīkams, zivis smakai līdzīgs aromāts (kas var būt daudz jūtamāks pēc dzimumakta)
 • Plāni, pelēcīgi balti vaginālie izdalījumi
 • Dedzinoša sajūta makstī (saasinās urinācijas laikā)
 • Maksts nieze
Kas izraisa bakteriālo vaginozi?

Precīzs iemesls šāda veida traucējumiem, nav zināms. Tomēr ir daži faktori, kuri var paaugstināt bakteriālās vaginozes risku, piemēram, esot seksuāli aktīvai.

Ja jums ir dzimumakts bez izsargāšanās, Jūsu maksts skābais pH līmenis īslaicīgi paaugstinās pateicoties spermai, kura ir sārmaina. Tas nav ļaundabīgi jūsu vagīnai, bet paaugstināts pH līmeni var palielināt iespēju saslimt ar bakteriālo vaginozi.

Ārstēšana un novēršana:

Sekošana antibiotiku kursam ir visbiežākā bakteriālās vaginozes ārstēšana. Kaut arī antibiotikas ir veselīgas, tomēr tām ir arī savi trūkumi un atgrūšanas izveidošanās risks. Ir pieejami arī sevis kopšanas produkti, kur ari ārstē bakteriālo vaginozi. Meklējiet produktus, kuri uzlabo Jūsu maksts floru; tie ne tikai ārstēs bakteriālo vaginozi, bet novērsīs arī Jūsu diskomforta sajūtas.


"Infekcijas ir galvenais maksts diskomforta izraisītājs. Visbiežākās ir bakteriālā vaginoze un sēnīšu iekaisumi, kuri pazīstami kā piena sēne vai Candida infekcijas."Maksts rauga sēnes iekaisums

Rauga sēnes iekaisums, zināms arī kā candida vai piena sēne, ir vēl viens maksts diskomforta izraisītājs. To izraisa šūnu savairošanās, parasti rauga sēnes jeb Candida albicans. Nav pilnībā skaidrs kā un kāpēc rauga sēnes infekcija parādās, bet sekojošie faktori varētu būt iniciatori:

 • Antibiotiku lietošana,
 • Kontracepciju vai hormonālo tablešu izmantošana,
 • Novājināta imūnsistēma,
 • Esot stāvoklī,
 • Ja slimojat ar cukura diabētu.

Rauga sēnes iekaisums var radīt diskomforta sajūtu, tādu kā:

 • Niezi,
 • Maksts dedzināšanu (saasinās urinējot vai dzimumakta laikā),
 • Biezi, balti izdalījumi (biezpien- viedīgi),
 • Maksts kairinājums,
 • Maksts apsārtums un pietūkums ārējā intīmajā zonā.
Novēršana un ārstēšana:

Ja vēlaties ārstēt vaginālo rauga sēnes infekciju, ir vairākas iespējas. Viena no visbiežāk izmantotajām ir pret-sēnīšu medikamenti (antibiotikas). Šīs zāles var ieņemt caur muti vai ievietot makstī. Lielākajai daļai sieviešu šāda tipa ārstēšana var izrādīties ļoti efektīva īsā laika periodā. Tomēr, šādu medikamentu lietošana, var izsaukt blakus parādības, tādas kā galvassāpes, reiboni vai vemšanu. Lielākoties, vairums sieviešu sūdzas par atkārtotu rauga sēnes infekciju pāris mēnešu laikā.

Ir arī cita veida ārstēšana, kurā var izmantot sevis kopšanas līdzekļus, kurus var iegādāties bez receptes. Šāda veida produkti atbrīvos no rauga sēnes simprotmiem un neradīs nepatīkamas blaksu-parādības. Ja izlemjat izmantot šāda veida produktus,izvēlieties kopšanas līdzekli ar dabīgām sastāvdaļām, kas aizsargās Jūsu maksts mikrofloru.