Maksts jūtīgums

Jebkāda veida jūtīgums vai diskomforts intīmajā zonā var padarīt Jūs nervozus un likt justies diskomfortabli, sajust, ka „tur lejā” kaut kas nav kārtībā. Maksts jutīgums izpaužas kā sāpes vai jutīgums pret pieskārienu uz intīmās zonas, it īpaši dzimumakta laikā. Šos simptomus var pavadīt arī daži citi diskomfortu radošas izmaiņas izdalījumos, maksts nieze, dedzināšana, pietūkums, apsārtums u.c. Visbiežākie iemesli jūtīgumam un sāpēm ir kairinājums, infekcija un sausums. Ārstēšana atšķiras atkarībā no cēloņa.

  • Maksts floras disbalanss. Maksts ir noklāta ar milijoniem labo mikrobu, kas veido šo maksts mikrofloru. Ja šis delikātais balanss tiek iztraucēts un labo baktēriju daudzums samazinās, sēnītes vai kaitīgās baktērijas sāk nekontrolējami veidoties, izraisot niezi un kairinājumu. Ja nespējat pretoties vēlmei kasīties, Jūs varat viegli sabojāt ādu un radīt papildu kairinājumu, pietūkumu un sāpes. Ja bieži slimojat ar rauga sēnītes infekciju, cenšaties izmantot maksts produktus, kuru sastāvā ir probiotikas. Probiotiku maksts gēls stimulē labo baktēriju veidošanos un palīdz sabalansēt maksts floru.
  • Maksts sausums. Iekļūšanas brīdī, neizmantojot nepieciešamo mitrināšanu, var tikt bojātas maksts sieniņas un citi intīmā reģiona audi, izraisot iekaisumu un sāpes. Sausumu var izraisīt hormonālas izmaiņas menopauzes, grūtniecības, zīdīšanas ar krūti vai kontracepcijas izmantošanas laikā. Atvēli pietiekami laika priekšspēlei, lai dabīgā mitrināšana tiek stimulēta. Ja Jūs ciešat no maksts sausuma, izmēģiniet vaginālo mitrinātāju vai lubrikantu. Mitrinātājs nodrošinās ar ne sausu sajūtu dažas dienas un tas var tikt lietots ikdienā, kamēr lubrikants ir paredzēts izmantošanai dzimumakta laikā un nodrošinās atvieglojumu īsu laiku.
  • Menopauze. Kad estrogēna līmenis krītas, maksts audi zaudē to biezumu, elastību un dabisko mitrināšanu, kā rezultātā, šīs plānās sieniņas rada smilšpapīram līdzīgu sajūtu ieiešanas brīdī un var tikt bojātas. Šādu stāvokli sauc par maksts atrofiju un tā rezultāts parasti ir libido zaudēšana, jo dzimumakts ir neērts un sāpīgs. Maksts sausumam kā risinājumu var izmantot maksts mitrinātāju vai lubrikantu.
  • Iekaisums. Produkti, kas satur skarbas ķimikālijas, spēcīgus mazgāšanas līdzekļus, parastas ziepes, smaržvielas, krāsvielas vai konservantus, var radīt intīmās zonas iekaisumu, radot, pietūkumu, sūrstēšanu, dedzināšanu un sāpes. Izvairieties no šādu produktu izmantošanas un izvēlieties tādus, kas ir īpaši paredzēti intīmai zonai. Tajos ietilpst produkti, kas balstīti uz dabīgām sastāvdaļām un satur maigus mazgāšanas līdzekļus un nebojās maksts pH līmeni. Dažas STS arī izraisa jutīgumu un sāpes iegurņa rajonā. Gadījumā, ja Jums ir aizdomas, ka Jums ir kāda no STS, spēcīgi iesakām apmeklēt ginekologu.

Ja izjūtat sāpes un jutīgumu, mēģiniet uzlikt aukstu kompresi, lai iegūtu ātru atvieglojumu un samazinātu iekaisumu. Paturiet prātā, ka atbrīvojoties no sāpēm un iekaisuma, ir jāatrisina arī galvenais diskomforta iemesls. Ja jutīgums joprojām pastāv, apmeklējiet savu veselības speciālistu, lai iegūtu atbilstošu ārstēšanu.