Maksts kairinājums un pietūkušas kaunuma lūpas

Kairinājums makstī var būt neērts, bet biežāk ļoti sāpīgs, tādejādi ietekmējot dzīves kvalitāti. Pietūkušas kaunuma lūpas var radīt nemieru, nevarēšanu mierīgi nosēdēt vai valkāt bikses dēļ berzes. Šāda veida situācijas pavada arī citi simptomi, tādi kā dedzinoša sajūta vai maksts nieze.

Kas izraisa kaunuma lūpu pietūkšanu?

Ir vairāki iemesli šādam gadījumam un daži no tiem ir:

  • Iekaisumu vai alerģisku reakciju. Šajā gadījumā, kairinājumu, visticamāk, izraisījis produkts, neatkarīgi no tā, vai tās ir ziepes, vannas putas, losjons, maksts aerosols uc. Visi šie produkti var saturēt ķīmiskas vielas, kas var kairināt samtaino ādu intīmajā zonā, izraisot pietūkumu un sāpes. Reizēm šāda reakcija var notikt ar produktiem, kurus izmantojat ilgus gadus.
  • Vai pietūkums rodas pēc seksa? Jums varbūt ir alerģija pret lateksu, no kā prezervatīvi ir izgatavoti, pret lubrikantu vai Jūsu partnera spermu. Tūska var veidoties arī pēc aktīva dzimumakta, it īpaši, ja neesat izmantojis smērvielas un dabiskā eļļošana nav pietiekama.
  • Piena sēnīte. Šo infekciju parasti var atpazīt pēc, baltiem, bieziem izdalījumiem, kas nedaudz atgādina biezpienu.
  • Baktēriju vaginoze. Citi sastopami simptomi ir balti līdz dzeltenīgi izdalījumi ar zivs smakai līdzīgu aromātu.
  • Grūtniecība. Grūtniecības laikā, spiediens uz reproduktīvajiem orgāniem ir palielināts ar mazuļa svaru un samazinot cirkulāciju, izraisot pietūkumu un sāpes vulvas apvidū.
  • Dzemdībās. Dažkārt dzemdību laikā sievietes izjūt audu bojājumus, kas vēlāk izraisa pietūkumu un sāpes.

"Satūkušām kaunuma lūpām ir vairāki cēloņi, , no kuriem daži ir kairinājums, dzimumakts un infekcijas."


Kā novērst kaunuma lūpu pietūkumu?

Izvairieties lietot produktus, kas satur koncentrētus mazgāšanas līdzekļus, ķimikālijas, smaržas vai krāsvielas. Gadījumā, ja rodas kairinājums pēc noteikta produkta, rūpīgi izskalojiet zonu pēc iespējas ātrāk, lai noņemtu produktu un mazinātu bojājumus. Pēc tam drīkst lietot dabisku nomierinošu produktu, lai mazinātu simptomus un paātrinātu atveseļošanos. Izvēlieties intīmas mazgāšanas līdzekli ar vieglām sastāvdaļām, kas nesatur smaržvielas un konservantus.

Ja Jums rodas maksts sausums dzimumakta laikā, izmantojiet smērvielu vagīnas mitrināšanai ikdienā, lai iegūtu ilgtermiņa efektu. Tādā veidā Jūs piedzīvosiet ilgstošu atbrīvojumu no sausuma. Ja kairinājums ir jau noticis, izvairieties no seksa, kamēr attiecīgā zona ir sadziedēta un simptomi izzuduši.

Gadījumā, ja Jums ir piena sēnīte vai bakteriālā vaginoze, iespējams, vēlēsieties apmeklēt ārstu, lai saņemtu pienācīgu ārstēšanu. Varat arī izmantot pro-biotisku produktu, kas veicinās labo baktēriju augšanu un palīdzēs līdzsvarot Jūsu maksts mikrofloru.

Izvairieties no cieša apģērba, sevišķi, ja kairinājums ir ieildzis. Pārliecinieties, ka Jūsu veļa ir izgatavota no dabīga materiāla (kokvilna ļauj ādai elpot, bet sintētiskie audumi var padarīt kairinājums vēl sliktāku). Mēģiniet gulēt bez apakšveļas, ļaujot ādai elpot un atveseļoties nakts laikā.

Ja rodas pietūkums kaunuma lūpās, mēģiniet atdzesēt sakairināto zonu (var lietot aukstu kompresi vai ledus vannu). Aukstums mazinās pietūkumu, un īslaicīgi mazinās sāpes.

Ignorējiet vēlmi pakasīties intīmajā reģionā, jo tas var izraisīt audu bojājumus un simptomus, kas var kļūt vēl neērtāki.

Ignorējiet vēlmi pakasīties intīmajā reģionā, jo tas var izraisīt audu bojājumus un simptomus, kas var kļūt vēl neērtāki.