Maksts nieze:
kādi ir tās cēloņi?

Iespējams, ka nieze ir viens no visneērtākajiem maksts diskomforta simptomiem. Tas var būt ļoti pazemojoši, tādēļ iesakām šo zonā nekasīt. Nepārtraukta nieze Jūsu intīmajā zonā var radīt lielu ietekmi arī uz Jūsu ikdienas aktivitātēm. Pirms ārstējat maksts niezi, būtu ieteicams noskaidrot iemeslu.

Maksts rauga sēnes infekcija

Viens no visbiežākajiem maksts niezes iemesliem var būt rauga sēnes infekcija, kura ir pazīstama arī kā piena sēnīte vai rauga sēnīte. Rauga sēni izraisa rauga šūnu savairošanās makstī vai ārējā intīmajā zonā. Kopā ar baltiem, kunkuļainiem izdalījumiem un sūrstēšanu, nieze ir viens no simptomiem.

Rauga sēnes infekcija var būt nekaitīga un simptomi var pazust, bet tā var būt arī ļoti traucējoša. Tādēļ ir vairākas iespējas, kā šo sēni ārstēt un atbrīvoties no simptomiem. Jūs varat izmantot pret-sēnīšu medikamentu (antibiotikas) lai ārstētu infekciju. Tās ir ļoti efektīvas, tomēr šādi medikamenti var izraisīt blakus efektus un jaunu infekciju rašanos.

Izmantojot sevis kopšanas līdzekļus, kurus varat iegādāties tuvējā aptiekā, Jums tiek dāvāta iespēja atbrīvoties no simptomiem. Ja izvēlaties produktu ar dabīgām sastāvdaļām, Jūs varat novērst atkārtotu inficēšanos.

Maksts sausums

Vēl viens iemesls niezei var būt maksts sausums. Lielākā daļa sieviešu to sasaistīs ar menopauzi, bet to var piedzīvot ikviena sieviete, jebkurā vecumā. Neņemot vērā niezi, maksts sausumu var pavadīt arī citas diskomforta sajūtas, tādas kā, dedzinoša sajūta, sūrstēšana vai sāpes dzimumakta laikā.


"Viens no visbiežākajiem maksts niezes iemesliem var būt rauga sēnes infekcija, kura ir pazīstama arī kā piena sēnīte vai rauga sēnīte."


Maksts sausums visbiežāk parādās estrogēna līmeņa pazemināšanās gadījumā, piemēram, esot stāvoklī, medikamentu (kontracepciju) lietošanas, stresa, depresijas vai menopauzes laikā. Lai ārstētu maksts sausumu, varat lietot estrogēna līmeņa paaugstināšanas medikamentus. Cita iespēja ir tūlītēji mazināt maksts sausumu izmantojot lubrikantu vai produktu, kurš stimulē dabisko mitrināšanu.

Citi maksts niezes cēloņi

Bez rauga sēnes infekcijas un sausuma ir arī citi maksts niezes iemesli. Ne tik ierasti, bakteriālā vaginoze atsevišķos gadījumos var radīt niezi. Bakteriālā vaginoze ir infekcija, kura rodas maksts nekaitīgo baktēriju savairošanās rezultātā.

Simptomi, spēcīgi, zivs smakai līdzīgi un pelēkbalti izdalījumi var būt ļoti neērti, bet pēc kāda laika pazūdoši. Ja vēlaties izārstēt bakteriālo vaginozi, varat lietot antibiotikas vai dabīgu sevis kopšanas līdzekli, kuram nav blakusparādību.

Visbeidzot, maksts niezi var izraisīt kairinājums, kuru izraisa tādas ķimikālijas kā ziepes, smaržas vai seksuāli transmisīvā slimība (STS). Ja rodas nojausma, ka tā varētu būt STS slimība, sazinieties ar ārstu.