Maksts sāpes

Kad parādās maksts sāpes, visbiežāk tas ir infekcijas dēļ. Lai gan, sāpes intīmajā zonā var izraisīt iekaisums, maksts sausums un hormonālas izmaiņas.Citi simptomi, kas var sekot sāpēm makstī ir nieze, dedzinoša sajūta, sūrstēšana, dzeloša sajūta un pulsēšana.

Daži no biežākajiem iemesliem, kas izraisa sāpes makstī:

  • Rauga sēnītes infekcija- pat ja rauga sēnīte var pati neizraisīt sāpes, tā izraisa niezi. Intīmās zonas kasīšana var bojāt ādu un izraisīt dedzinošu sajūtu, beigās radot sāpes un jūtīgumu. Gadījumā, ja Jums ir tieksme uz rauga sēnītes infekciju vai lietojat antibiotikas, lietojiet probiotiķus, kas stimulē labās baktērijas un samazina infekcijas risku.
  • Iekaisums- lietojot produktus, kas satur mazgāšanas līdzekļus, ķīmiskas vielas, smaržvielas vai krāsvielas, kas var kairināt ādu un radīt iekaisumu, kā rezultātā rodas pietūkums, sāpes un jutīgums intīmajā zonā. Izvairieties no produktiem, kas, iespējams, satur tādas sastāvdaļas, tostarp ziepēm, maksts aerosoliem, ķermeņa losjoniem un krēmiem.
  • Antibiotiku vai stereoīdo medikamentu lietošana. Šīs grupas medikamenti var palielināt iespēju saslimt ar rauga sēnītes infekciju.
  • Grūtniecība. Grūtniecības laikā, sievietēm, iekasuma rezultātā, biežāk rodas rauga sēnīte un sāpes makstī.
  • Kāda no STS.
  • Maksts sausums. Kad maksts nesaņem pietiekami daudz dabīgas mitrināšanas, dzimumakta laikā, var rasties berze un audu bojājumi, radot iekaisumu un sāpes. Tas var radīt libido samazināšanos vai nepatikas prêt dzimumaktu. Ja izjūtat maksts sausumu, izmēģiniet maksts mitrinātāju vai lubrikantu, la atvieglotu simptomus. Mitrinātājs ir ikdienā lietojams un ilgstošu laiku rezultātu dodošs, kamēr lubricants lietojams pirms dzimumakta un ir ar īslaicīgu iedarbību.
  • Vaginālā atrofija. Tā rodas maksts audu sašaurināšanās un elastības zaudēšanas dēl, jo samazināts estrogēnu līmenis, kas parasti notiek menopauses laikā. Tad maksts sieniņas ir plānas un sausas, var tikt viegli bojātas un iekaist, radot dedzinošu sajūtu un sāpes.