Maksts sausuma ārstēšana.

Vai esat izjutusi kairinājumu intīmajā zonā? Vai cita veida diskomfortu, tādu kā, niezi, dedzināšanu (urinēšanas laikā), viegla asiņošana pēc dzimumakta, sāpes ieslidināšanas laikā, maksts sūrstēšana un iekaišana.

Šādi apstākļi ir agras menopauzes simptomi, bet var ietekmēt sievieti jebkurā vecumā. Citi vainīgie pie šiem apstākļiem ir hormonālās izmaiņas, kuras var notikt pēc dzemdībām vai krūts barošanas laikā, vēža ārstēšanas laikā vai kamēr izmantojat noteiktus medikamentus.

Sausumu var izraisīt stress vai nemiers, pārmērīga sportošana, alkohols, kofeīns vai cigaretes. Kaut arī maksts sausums varētu likties kā viegls kairinātājs, tas var nopietni ietekmēt dzīves kvalitāti. Maksts sausuma ārstēšana ir ļoti svarīga, ne tikai sievietes fiziskajai veselībai, bet arī emocionālajam stāvoklim un veselīgām attiecībām. Šeit būs dažas visbiežākās ārstēšanas, kuras var palīdzēt ar šo problēmu:


Estrogēnā ārstēšana

Estrogēnu kritums ir galvenais sausuma iemesls, jo tas ir hormons, kurš padara vagīnu miklu un elastīgu. Tādēļ daudzas ārstēšanas ir balstītas uz reducēto estrogēnu kompensēšanu. Hormonālā terapija var būt orāla( īpaši, ja ir citi menopauzes simptomi), vietēja ( hormonālie plāksteri), vagināla.

Maksts estrogēna ārstēšana ietver estrogēna gredzenu, tabletes vai krēmu. Ir svarīgi zināt, ka hormonālā ārstēšana var radīt ļoti neērtas un pat bīstamas blakus parādības, tādas kā, sirdstrieka un asins nosprostojumi. Aprunājaties ar ginekologu pirms veicat izvēli un dodiet iespēju alternatīvai ārstēšanai, kas var būt gan efektīva, gan droša.


Bez-estrogēna ārstēšana

Bez hormonālās terapijas, Jūs varētu pamēģināt maksts mitrinātāju, kurš, pie regulāras izmantošanas, saglabās maksts audus mitrus un elastīgus, tādējādi atbrīvojot no tādiem simptomiem, kā kairinājums, dedzināšana vai sūrstēšana, kas nav saistīts ar dzimumaktu.

Sievietes var izjust maksts sausumu un sāpīgu dzimumaktu, ja tās par to nav sajūsminātas – tādēļ, priekšspēle ir svarīga diskomforta novēršanai. Kaut arī, lubrikanti ieiešanas izraisīto berzi var mazināt un var īslaicīgi atbrīvot no sāpēm seksa laikā. Tie var būt uz ūdens bāzes, silikona bāzes vai eļļas bāzes ( der paturēt prātā, ka eļļas bāzes lubrikantu nevajadzētu izmantot kopā ar lateksa prezervatīviem, jo tie var saplīst un atstāt Jūs brīvi pieejamu STS slimībām vai neplānotai grūtniecībai).

Galvenā atšķirība starp lubrikantiem un mitrinātājiem ir tā, ka mitrinātājs piedāvā ilgtermiņa efektu, kamēr lubrikantu izmanto galvenokārt dzimumakta laikā, lai īslaicīgi atbrīvotos no sāpēm un berzes.


"Maksts sausuma ārstēšana ir ļoti svarīga, ne tikai sievietes fiziskajai veselībai, bet arī emocionālajam stāvoklim un veselīgām attiecībām."