Maksts sausums:
cēloņi un ārstēšana

Vairums sieviešu sausumu izjūt kādā savas dzīves brīdī. Tas var būt visai neērti, tāpat kā tas var radīt tādu maksts diskomfortu, kā nieze, dedzinoša sajūta un sūrstēšana.

Parasti, sievietes vaginālo sausumu asociē ar menopauzi. Šis fakts gan nav pilnībā precīzs, jo tas var notikt jebkurā vecumā. Tomēr maksts sausums ir menopauzē izplatīts simptoms.

Maksts sausuma iemesli

Ir daudz iemeslu maksts sausumam. Pazemināts estrogēna līmenis ir viens no biežākajiem iemesliem. Estrogēns ir sieviešu hormons, kurš nodrošina maksts veselību, saglabājot normālu mitrināšanu maksts sieniņās, kā arī elastību un skābu vidi. Ja estrogēna līmenis pazeminās, maksts sieniņas kļūst mazāk elastīgas, trauslākas un mazāk mitrinātas.

Ir vairāki iemesli estrogēna līmeņa sarukšanai. Viens no tiem ir menopauze, tāpat kā esot stāvoklī un barojot ar krūti. Radiācija, ķīmijterapija un hormonālā terapija var ietekmēt estrogēna līmeni, izraisot maksts sausumu.

Maksts dabisko mitrināšanu ietekmē arī dažādu formu medikamenti, piemēram, pret saaukstēšanos vai alerģijām, gluži kā pie saslimšanām, piemēram, diabētu un augstu asinsspiedienu.

Simptomi

Maksts sausumam var pievienoties citi maksts diskomforta simptomi:

  • nieze,
  • dedzināšana,
  • sūrstēšana,
  • asas sāpes,
  • sāpes dzimumakta laikā.

"Viena no visbiežākajām ārstēšanām ir, lai palielinātu maksts mitrumu, izmanto gelus vai lubrikantus."


Kā novērst maksts sausumu?

Ņemot vērā, ka ir daudz dažādu iemeslu, var būt sarežģīti piemeklēt pareizo ārstēšanu. Viena no visbiežākajām ārstēšanām ir, lai palielinātu maksts mitrumu, izmanto gelus vai lubrikantus. Cits veids, kā ārstēt maksts sausumu, ir palielinot estrogēna līmeni.

Aptiekā Jūs atradīsiet vairākus sevis kopšanas līdzekļus, sākot ar visparastāko lubrikantu, līdz produktiem, kuri atjauno dabisko maksts mitrināšanu.