Sāpīga dzimumakta iemesli

Sāpes dzimumakta laikā var būt no nelielām līdz pat smagām, bet neatkarīgi no intensitātes skalas, tās noteikti var padarīt seksu no patīkama nevēlamā. Sāpes dzimumakta laikā medicīniski tiek sauktas par dispareūniju, un tās var radīt intīmās dzīves problēmas pāriem, bet tās var ietekmēt arī sievietes dzīvi kopumā. Tāpēc ir svarīgi saprast iespējamos sāpīga dzimumakta iemeslus un, ko var darīt lai to novērstu.

Vairumā gadījumu, sāpes dzimumakta laikā sieviete izjūt maksts sausuma dēļ. Šis stāvoklis var būt hormonālo izmaiņu perioda laikā, piemēram, grūtniecības, zīdīšanas ar krūti un menopauses laikā. Sausums var būt par iemeslu sāpīgam dzimumaktam, ja pāris nevelta pietiekami daudz laika priekšspēlei, atstājot sievietes uzbudinājumu nepietiekami augstu, lai stimulētu dabīgo mitrināšanu.

Maksts sausuma iemesli

Maksts sausuma iemesls menopauses, zīdīšanas ar krūti vai grūtniecības laikā ir estrogēna līmeņa kritums. Estrogēns ir sieviešu seksa hormons, kas atbild par maksts sieniņu biezumu elastību un mitrināšanu. Kad estrogēna līmenis ir samazināts, maksts audi kļūst plānāki un mazāk elastīgi, mitrināšana būtiski samazinās, radot sausumu un audu bojājumus dzimumakta laikā, kas beidzas ar sāpēm un iekaisumu.

Ja tas ir noticis, izmēģiniet lietot maksts mitrinātāju vai lubrikantu, kas nodrošina atvieglojumu sausuma gadījumā un ļauj baudīt nesāpīgu un baudpilnu seksuālo dzīvi. Lielākā šo produktu atšķirība ir tā, ka mitrinātāji ir paredzēti ikdienas lietošanai, nodrošinot ilgstošu mitrumu, tas palīdzēs nodarboties ar sportu un izbaudīt fiziskās aktivitātes bez berzes vai diskomforta intīmajā zonā, kamēr lubricants ir paredzēts lietošanai pirms dzimumakta, nodrošinot īslaicīgu efektu.

Citi diskomforti

Ja sāpes seksa laikā ir savienojumā ar niezi, dedzinošu sajūtu un pietūkumu, kam seko balti, graudaini izdalījumi, Jums varētu būt rauga sēnītes infekcija. Sāpes parādās arī, jajums ir bakteriālā vaginoze- abos gadījumos izvairieties no dzimumaktiem, kamēr infekcija netiek kontrolēta un bojātie audi nav sadzijuši. Konsultējaties ar ārstu par piemērotu ārstēšanu un apsveriet probiotisku produktu lietošanu, kas stimulē labo baktēriju augšanu mastī.

Citi gadījumi, kad var izjust sāpes dzimumakta laikā:

  • Kāda no STS
  • Dzemdību laikā veikta epizotomija
  • Dažas slimības, piemēram, endometrioze vai iegurņa iekaisums
  • Psiholoģiskas problēmas, tādas kā stress, trauksme, depresija, nedrošība par izskatu, bailes vai attiecību problēmas
  • Nodarbojoties ar seksu par ātru pēc dzemdēšanas vai iegurņa reģiona operācijas dēļ.

"Vairumā gadījumu, sāpes dzimumakta laikā sieviete izjūt maksts sausuma dēļ. Šis stāvoklis var būt hormonālo izmaiņu perioda laikā, piemēram, grūtniecības, zīdīšanas ar krūti un menopauses laikā."