Vagināls diskomforts- vai man tiešām jāapmeklē ārsts?

Pilns vaginālo diskomfortu saraksts ir garš un tas stiepjas no izdalījumiem un smakas līdz pat iegurņa sāpēm. Daži no simptomiem ir galveno problēmu zīmes, ka tās var tikt atrisinātas ar bezrecepšu precēm, kamēr citas prasa medicīnisku uzmanību un piemērotu ārstēšanu. Apskati dažus no visbiežākajiem vaginālo diskomfortu tipiem un kritērijiem, kas var Tev palīdzēt izlemt, vai ir nepieciešams pierakstīties pie ārsta.

Izmaiņas izdalījumos

Normāli izdalījumi ir tīri, balti vai gaiši dzelteni, lipīgi vai staipīgi, ar mainīgu daudzumu un konsistenci, atkarībā no tā vai Jums ir mēnešreizes, esat stāvoklī vai seksa laikā. Kaut arī, ja Jūs pamanāt pēkšņas vai būtiskas izmaiņas izdalījumos, tādas kā, krāsa, konsistence ( piem. Biezi izdalījumi, kas atgādina biezpienu ir rauga sēnītes infekcijas pazīme) vai daudzums ( pat tad, ja izdalījumu daudzums palielinās ovulācijas laikā vai, kad sieviete ir seksuāli rosīga, lielāks izdalījumu apjoms kā parasti, ir zīme, ka Jums varētu būt infekcija), Jūs varat konsultēties ar profesionālu mediķi.

Smarža

Pat tad, ja tā ir taisnība, ka katrai vagīnai ir sava unikāla smarža, jebkas, kas smaržo atšķirīgi no ierastā, var būt par pamatu bažām. Daži smaržu tipi ir raksturīgi noteiktām infekcijām, piemēram, zivij līdzīga smaka ir raksturīga bakteriālai vaginozei.

Nieze

Nieze var būt kā bakteriālās vaginozes vai piena sēnītes symptoms, bet tā var būt arī kairinājuma vai alerģiskas reakcijas zīme, kas radīta, piemēram no prezervatīvu vai maksts aerosola izmantošanas. Šajā gadījumā, nomierināt iekaisumu un palīdzēt ādai atjaunoties, var dabīgs nomierinošs līdzeklis.

Dedzināšana

Līdzīgi kā nieze, dedzināšana var būt infekcijas vēstnesis vai kairinājuma blakusparādība. Ja Jūs izmantojat tādus produktus kā losjonu vai maksts aerosols un pēc tam izjūtat spēcīgu, dedzinošu sajūtu, pēc iespējas ātrāk, nomazgājiet atlikumus, lai samazinātu kairinājumu.

Sāpes

Sāpes urinējot, var norādīt uz urīnceļu iekaisumu vai maksts infekciju. Sāpes dzimumakta laikā arī var būt zīme par infekciju, vai tās var norādīt, ka ciešat no endometriozes, bet visbiežāk tās ir maksts sausuma blakusparādība. Tas visbiežāk notiek menopauzes laikā, kad estrogēnu līmenis ir zems, liekot maksts audiem kļūt biezākiem zaudēt to elastību un dabīgo mitrināšanu. Kad makstij nav pietiekama mitrināšana, staipīšanās var izraisīt plīsumus un audu bojājumus. Tas var pāraugt sāpēs vai pat infekcijā. Ja Jūs ciešat no maksts sausuma, mēģiniet atvieglot simptomus ar vaginālo mitrinātāju vai lubrikantu. Mitrinātājs ir lietojams ikdienā un tas spēj nodrošināt ilgtermiņa efektu, dodot Jums atvieglojumu no sāpēm un kairinājuma. Lubrikants tiek izmantots, galvenokārt, dzimumaktu laikā un tam ir īstermiņa efekts.


Vaginālajam diskomfortam var būt vairāki cēloņi, citi nopietnāki par pārējiem. Ja ievērojat kādus no augstāk minētajiem simptomiem vai kādus citus neparastus simptomus, Jums vienmēr vajadzētu sazināties ar ārstu, lai apspriestu atbilstošu ārstēšanu.


"Vaginālajam diskomfortam var būt vairāki cēloņi, citi nopietnāki par pārējiem."