Apmeklējot ginekologu

Ginekologa apmeklējumi ir sievietes dzīves daļa. Reproduktīvā perioda laikā, sievietei būtu jāapmeklē ārsts tik bieži, cik tas nepieciešams. Savukārt, sievietēm stāvoklī būtu jāveic regulāras medicīniskas pārbaudes. Ja nejūtaties ērti par ginekologa apmeklējumu, vai arī gatavojaties savai pirmajai vizītei, šeit ir saraksts ar lietām, ko varat sagaidīt apmeklējuma laikā.

Slimības vēsture

Pirmkārt, ārsts vai medmāsa uzdos Jums virkni jautājumu, lai, cik vien iespējams precīzi, noteiktu Jūsu medicīnisko vēsturi. Tas ietvers jautājumus par Jūsu vispārējo veselību, jebkuru hronisku vai ģenētisku stāvokli, kā arī dzīvesveidu un paradumiem, kā smēķēšana vai alkohola lietošana. Viņi visticamāk jautās par Jūsu menstruālo ciklu, kad bija pirmās mēnešreizes, cik regulārs ir jūsu cikls un vai Jums ir spēcīgi krampji, asiņošanas laikā. Jautājumi saturēs informāciju par to, vai jebkad esat slimojusi ar STS, vai Jums ir bijusi grūtniecības pārtraukšana un vai Jūs izmantojat kontracepciju. Nekautrējaties- visa informācija, ko sniegsiet ārstam, ir konfidenciāla un palīdzēs izveidot precīzāku Jūsu reproduktīvās veselības kopainu. Ja Jums ir jautājumi, šis ir īstais brīdis tos uzdot.

Ginekoloģiskais izmeklējums

Jūs tiksiet palūgta novilkt apakšveļu, apsēsties izmeklējuma krēslā un kājas novietot uz tām paredzētiem statīviem, lai tās ir nošķirtas, ļaujot ārstam veikt Jūsu intīmās zonas izmeklējumu. Ieelpojiet dziļi un jūtaties cik vien iespējams ērti- pats svarīgākais ir atslābināties. Šādā veidā izmeklējums būs tikai nedaudz neērts un tam būtu jābūt nesāpīgam.

Pats izmeklējums sastāv no ārpuses vizuālas pārbaudes un ginekoloģiskā spoguļa ievietošanas ( metāla instruments kas atver vagīnu un notur to atvērtu izmeklējuma laikā). Ārsts pašrocīgi pārbaudīs vagīnu, dzemdi un olnīcas, pēc kā tiks paņemta vagināla un/vai dzemdes kakla uztriepe. Uztriepe var piedāvāt detalizētu ieskatu vaginālajā florā un iespējamajās infekcijās.

Papanikolaou tests

Izmeklējums iekļauj arī Papanikolaou testu ( pazīstams kā Pap vai uztriepes tests), kas ļauj atklāt pirms-vēža un vēža radītas izmaiņas dzemdes kaklā. Ārsts paņems uztriepi no dzemdes kakla, kuras pēc tam pēta ar mikroskopa palīdzību, lai atklātu anomālijas.

STS tests

Visām seksuāli aktīvām sievietēm būtu regulāri jāveic STS analīzes. Daži no šiem testiem tiek veikti ar vaginālu uztriepi, kamēr citiem jānodod asins analīzes.

Nobeigumā, Jūsu ārstam būtu jāizskaidro visu veikto testu rezultātus, jānosaka atbilstošu terapiju un jāizskaidro terapijas kursa norise un iespējamās dzīvesveida izmaiņas (īslaicīgas vai patstāvīgas), kuras var nākties piedzīvot. Ja Tev ir kādi jautājumi, vai Tevi kas satrauc, nevilcinieties jautāt. Jūsu medicīnas profesionālim būtu jābūt pieklājīgam, pacietīgam un atvērtam jautājumiem.


"Ieelpojiet dziļi un jūtaties cik vien iespējams ērti- pats svarīgākais ir atslābināties. Šādā veidā izmeklējums būs tikai nedaudz neērts un tam būtu jābūt nesāpīgam."