Atšķirība starp vagīnu un vulvu

Ja sievietei pajautāsiet nosaukt reproduktīvās sistēmas galvenos orgānus, vairums cilvēku no galvas nosauktu vagīnu, dzemdi un olnīcas. Pat tad, ja tās, viņuprāt, ir tikai shēmas, tad šāda shēma, visticamāk, ir nepareiza.

Šādas nepatiesības iemesls ir kopējs priekšstats, ka vagīna ir reproduktīvās sistēmas orgāns, kurš ir virspusēji redzams starp sievietes kājām. Daudzi cilvēki nezina atšķirību starp vagīnu un vulvu. Tas nav nekāds pārsteigums, jo vulvovaginālā veselība parasti tiek dēvēta kā vaginālā veselība un vulvovaginālo higiēnu biežāk dēvē par vaginālo higiēnu. Īsāku vārdu meklēšana ir pārņēmusi vajadzību pēc precizitātes. Starpība starp vagīnu un vulvu ir anatomiska un histoloģiska, kā rezultātā tām ir atšķirīgas higiēnas vajadzības un slimības.


Vagīnas un vulvas anatomija

Vulva ir ārējā ģenitāliju sistēmas daļa. Tā sastāv no kaunuma lūpām, klitora, Mons šuve, maksts atvere un citām anatomiskām detaļām. „Dubultās durvis” - labia majora un minora (kaunuma lūpas) – palīdz nosargāt maksts iekšieni no ārējiem piesārņojumiem. Pateicoties dziedzeriem uz kaunuma lūpām, tiek nodrošināta vajadzīgā mitrināšana.


"Šādas nepatiesības iemesls ir kopējs priekšstats, ka vagīna ir reproduktīvās sistēmas orgāns, kurš ir virspusēji redzams starp sievietes kājām."


Vagīna ir kā caurule, kura savieno vulvuar dzemdes kaklu un dzemdi. Tā ir elastīga, noklāta ar gļotādu, un pašai savu mikrobioloģisko floru un īpašu skābu pH, kā arī tai ir nozīmīga loma spermas uzglabāšanā un nogādāšanā uz olvadiem priekš olšūnu apaugļošanos, kā arī bērna dzemdībās. Precīzi maksts mērījumi joprojām ir strīdīgs temats, bet tas katrai ir individuāli. Galvenokārt, maksts ir aptuveni 8cm gara, bet uzbudinājuma laikā tā kļūst ļoti elastīga un var tik izstiepta arī daudz lielākā izmērā.


Vulvovaginālā higiēna

Maksts ir pašiztīrošs orgāns, kas nozīmē, ka pie normāliem apstākļiem nav nepieciešams to iekšēji mazgāt. No otras puses, vulva būtu jāmazgā regulāri, vismaz reizi dienā, lai aizsargātu maksti no iespējamā piesārņojuma.

Nevajadzētu izmantot produktus, kuri satur ziepes vai smagas ķimikālijas, ar kurām mazgāt intīmās daļas, jo tie var bojāt fizioloģisko maksts floras balansu un aizskalot dabisko aizsardzības lubrikantu un mitrinātāju komponentus. Dažkārt, kad maksts floras balanss tiek izjaukts vai parādās infekcija, ir nepieciešamas papildus rūpes. Šajā gadījumā, ir svarīgi atpazīt simptomus un sazināties ar savu ārstu, lai tiktu piemeklēta pareizā ārstēšana.