Maksts flora

Tam ir grūti noticēt, bet jauno gēnu kartēšanas tehnikas atklāj, ka cilvēkā ir ap 100 triljoniem šūnu un tikai 1/10 daļa no tām ir cilvēku. Pārējie 90% no tām pieder mikroorganismiem – baktērijām, vīrusiem un citiem mikrobiem. Nav brīnums, ka mūsu veselībai kopumā ir tik svarīgi, lai šis delikātais mikrobu balanss netiktu izjaukts – tas pats attiecas uz mūsu vagīnu.

Gandrīz visas sievietes, kaut reizi mūžā ir, izjutušas bakteriālo vaginozi, rauga sēnītes infekciju vai urīnceļu iekaisumu. Maksts floras disbalanss ir galvenais iemesls, kādēļ parādās dažādas maksts problēmas. Citiem vārdiem, balanss tiek izjaukts neatkarīgi no tā vai samazinās labās baktērijas vai savairojas sliktās baktērijas vai rauga šūnas. Labo baktēriju samazināšanās un kaitīgo mikrobu savairošanās visbiežāk ir saistītas. Kad tas notiek, Jūsu ķermenis mēģina cīnīties ar infekciju un atgriezt sevi veselīgā balansā, vai arī tam būs nepieciešama palīdzība no ārpuses medikamentu formā, ar produktiem, kuri satur probiotikas vai dzīves stila maiņa.


Kas tiek uzskatīts par veselīgu maksts floru?

Veselīga vagīna ir smagi apdzīvota ar „labajām” laktobacilis baktērijām. Šīs baktērijas tiek uzskatītas par sava veida maksts sargiem - tie var kavēt potenciāli kaitīgo baktēriju izaugsmi /raugs, ražojot pienskābi un ūdeņraža peroksīdu, novērš slikto baktēriju piestiprināšanos maksts sieniņām. Pienskābe palīdz saglabāt skābo maksts vidi, kamēr ūdeņraža peroksīds palīdz nogalināt sliktās baktērijas.

Ir daudz faktoru, kas var izjaukt delikāto balansu, kas eksistē makstī – daži no tiem veido šūnu bojājumus, kuri rodas dzemdību laikā, veselības problēmas, stress, atsevišķi medikamenti, apspīlēts apģērbs vai sintētiska veļa, nepiemērota higiēna, kairinātāji losjonā, ķermeņa mazgājamajos un citos kosmētiskos produktos; plīsumus izraisa dzimumakta laikā ieiešana sievietē, ja tā nav pietiekami uzbudināta, hormonālās izmaiņas utml.


Iztraucēts balanss

Ja tiek izjaukta maksts mikroflora, laktobaciļu (labo baciļu) aizsargspēja samazinās. Pateicoties laktobaciļu samazinājumam, samazinās saražotās pienskābes daudzums, kas ietekmē aizsargāto pH līmeni. Kā rezultātā, sliktās baktērijas izmanto iespēju vairoties.

Grūtniecības laikā, laktobacilis skaits un dažādība samazinās, liekot sievietei būt infekciju riska grupā. Simptomi, kuri ir saistīti ar maksts floras disbalansu var būt izdalījumi, smaka, nieze, kairinājums, apsārtums, pietūkums, sāpes urinācijas vai dzimumakta laikā, dedzināšana, jūtīgums un sūrstēšana.

Sabalansēta maksts flora palīdz novērst bakteriālās un rauga infekcijas un ir nepieciešama labai maksts veselībai. Lai mazinātu maksts floras disbalansa risku, izveidojiet labus higiēnas paradumus un sekojiet pamata rekomendācijām, kā parūpēties par savu intīmo zinu. Jūs varētu izmantot produktu, kura sastāvdaļas palīdz vairoties labajām baktērijām un novērš iespējamās infekcijas un atbalsta atveseļošanos pie simptomiem, kuri jau ir attīstījušies.


"Ja tiek izjaukta maksts mikroflora, laktobaciļu (labo baciļu) aizsargspēja samazinās. Pateicoties laktobaciļu samazinājumam, samazinās saražotās pienskābes daudzums, kas ietekmē aizsargāto pH līmeni."