Maksts pH - Jūsu vagīna ir skāba vai sārmaina?

Jūs varētu būt dzirdējusi, ka maksts pH līmenis ir svarīga intīmās veselības daļa. Bet, kas tieši ir pH un kāpēc tas ir tik svarīgs reproduktīvajai veselībai? Turpiniet lasīt, lai noskaidrotu, kāds ir normāls maksts pH līmenis un vai vagīnai jābūt skābai vai sārmainai.

Kas ir pH līmenis?

pH ir skala, kas parāda skābumu un sārmainību. Robežas ir no 0 līdz 14, kurās 0 ir pati skābākā un 14 pati sārmainākā vide. Ūdens ir pH7, kas ir praktiski neitrāls. Veselīgs maksts pH līmenis ir starp 3.8 un 4.5, tātad skābajā diapozonā. Tam par iemeslu ir labās baktērijas, kas dzīvo makstī, kas ražo pienskābi un samazina pH līmeni.

Maksts pH svarīgums

Maksts skābā vide ir dabīga barjera pret infekcijām un iekaisumu, tā apspiež slikto baktētiju augšanu, kas dod priekšroku mazāk skābai videi. Tas nozīmē, ka tik ilgi, kamēr labo baktēriju skaits ir liels un maksts pH ir skābs, sliktajām baktērijām ir pavisam maza iespēja pāraugt un samazinot infekcijas iespējamību.

Līdz ko maksts pH līmenis ir paaugstināts virs 4.5, sliktās baktērijas izmanto iespēju augt un attīstīties, radot infekcijas draudus. Tas var radīt tādus simptomus kā izdalījumi, smaka, nieze un citus. pH līmeņa izmaiņas bieži ir saistītas ar bakteriālo vaginozi.

Kas izraisa izmaiņas pH līmenī?

pH līmenis var mainīties vairāku iemeslu dēļ- šeit ir dažas lietas, ko varat darīt, lai pasargātu vaginālo veselību un noturētu pH līmeni skābes robežās:

  • Antibiotikas. Šie medikamenti iznīcina ne tikai sliktās baktērijas, bet arī labās, kas atbildīgas par maksts saglabāšanu skābu un veselīgu. Antibiotiku lietošanas laikā vai pēc tam, lietojiet produktu, kas stimulē labās baktērijas.
  • Dzimumakts. Spermas sārmainais pH līmenis var izjaukt maksts skābo vidi un stimulēt bakteriālo vaginozi. To var noteikt pēc spēcīgas smakas, kad bijis dzimumakts bez izsargāšanās. Ja tas notiek, apsveriet prezervatīva izmantošanu, lai novērstu diskomfortu.
  • Zīdīšana ar krūti un menopauze. Estrogēna līmeņa samazināšanās (kas saistīta ar zīdīšanu vai menopauzi) var samazināt laktobaciļu skaitu un izraisot maksts pH paaugstināšanos, tādējādi samazinot skābes līmeni. Jā Jūs zīdāt ar krūti vai Jums ir menopause, izmēģiniet probiotiķi, kas var stimulēt labo baktēriju augšanu un saglabāt pH līmeni veselīgās robežās.

"Līdz ko maksts pH līmenis ir paaugstināts virs 4.5, sliktās baktērijas izmanto iespēju augt un attīstīties, radot infekcijas draudus."