Bakteriālā vaginoze un grūtniecība

Grūtniecības laiks ir pārmaiņu un gaidību laiks. Mūsu ķermeņa funkcijas koncentrējas uz jaunās dzīvības auklēšanu un gatavojas dzemdībām, krūts barošanai un bērna aprūpei. Kaut arī tas ir izbaudāmi, tas ir arī tālu no bezbailības perioda.


Ātras pārmaiņas, ieskaitot hormonu līmeņa izmaiņas, var novest pie diskomforta un sāpēm. Tāpat izraisot problēmas mums, dažādas saslimšanas un infekcijas var radīt ietekmi uz grūtniecību, bērna attīstību vai dzemdībām. Piemēram, bakteriālā vaginoze grūtniecības laikā ir cieši saistīta ar nopietnākām sekām, tādēļ tā būtu jāārstē pēc iespējas ātrāk.


Kas ir Bakteriālā Vaginoze?

Bakteriālā vaginoze ir viena no visbiežāk sastopamajām maksts diskomforta izraisītājām. To izraisa maksts mikrobioloģiskais disbalanss un tam var būt no viegliem līdz nopietniem simptomiem, tādiem kā, balti vai pelēki ūdeņaini izdalījumi, nepatīkama zivs- smakas aromāts, kairinājums un sāpes maksts rajonā.

Kaut arī šie simptomi ir nepatīkami, tie nav dzīvībai bīstami un vairums gadījumu tie var būt viegli ārstējami ar antibiotikām vai dabisku produktu, kurš atjauno maksts floras balansu. Tomēr Bakteriālā Vaginoze var radīt nopietnākas sekas grūtniecības laikā, ieskaitot pāragras dzemdības. Šī iemesla dēļ, ja rodas aizdomas par Bakteriālo Vaginozi, grūtniecēm nekavējoties vajadzētu sazināties ar savu veselības speciālistu.


"Bakteriālā vaginoze grūtniecības laikā ir cieši saistīta ar nopietnākām sekām, tādēļ tā būtu jāārstē pēc iespējas ātrāk."


Kā ārstēt Bakteriālo vaginozi grūtniecības laikā?

Medikamentu izmantošana grūtniecības laikā ir ļoti ierobežota, un tai vienmēr būtu jābūt saskaņotai ar vecmāti vai Jūsu ārstu. Dažkārt, zāle netiks izmantotas, sakarā ar iespējamo risku bērnam, taču visbiežāk no tām izvairīsies, jo trūkst pierādījumu, ka risks nepastāv.

Bakteriālo vaginozi var ārstēt ar antibiotikām, tādām kā metrodinazols, no kura bieži izvairās tieši grūtniecības laikā. Kā alternatīvu var izmantot dabisku produktu, kurš atjauno pH līmeni makstī un atļauj labajām baktērijām sakārtot maksts floras vides balansu. Daži no šiem produktiem var tikt izmantoti grūtniecības laikā, jo katrai sieviete un tās grūtniecība ir atšķirīga un ārstēšana būtu jāpārrunā ar ārstu vai vecmāti.