Bakteriālās vaginozes un rauga sēnes infekcijas atšķirības

Bakteriālā vaginoze un maksts sēnīte ir divas izplatītākās no maksts sūdzībām. Jau daudzus gadus sēnītes ir labāk izprastas un efektīvāk ārstētas nekā bakteriālo vaginozi, kura rada kopēju priekšstatu, ka jebkuri neparasti izdalījumi, nieze un sāpes intīmajā zonā izraisa Candida.

Bakteriālā vaginoze un maksts sēnīte ir divas izplatītākās no maksts sūdzībām. Jau daudzus gadus sēnītes ir labāk izprastas un efektīvāk ārstētas nekā bakteriālo vaginozi, kura rada kopēju priekšstatu, ka jebkuri neparasti izdalījumi, nieze un sāpes intīmajā zonā izraisa Candida.

Atšķirīgie simptomi

Bakteriālā vaginoze un rauga sēnes infekcija, tiek raksturota ar neraksturīgiem izdalījumiem, bet šie izdalījumi var atšķirties. Ja pie BV galvenie cēloņi ir plāni, ūdeņaini, pelēki balti izdalījumi ar specifiski zivs-smakai līdzīgu aromātu, tad pie sēnītes ir biezi, balti izdalījumi, kas līdzīgi biezpienam, ar vāju rūgstošu smaržu.

Sievietēm, kurām ir sēnīte, lielākoties cieš no ļoti intensīva kairinājuma, nieze un, retāk, sāpes dzimumakta laikā un urinācijas laikā. Kaunuma lūpas ir rozā vai sarkanas, dažreiz ar baltiem plankumiem, kurus nevar noņemt. Savukārt kairinājums un sāpes bieži parādās arī nieze vaginosis baktēriju ir redzējis tik bieži. Kamēr kairinājums un sāpes visbiežāk parādās arī pie bakteriālās vaginozes, nieze ir retāk sastopama. Maksts vides pH līmenis arī ir atšķirīgs gan pie bakteriālās vaginozes, gan pie rauga sēnes infekcijas. Kamēr normāls maksts pH ir skābs, tikmēr pie BV, tas kļūst daudz sārmaināks, bet pie sēnītes tam nav ietekmes uz maksts vides skābumu.

Sevis diagnosticēšana

Neviena no šīm divām sūdzībām netiek uzskatīta par infekciju kā tādu, bet drīzāk par baktēriju floras nelīdzsvarotību. Kaut gan, atšķirība starp bakteriālo vaginozi un sēnītes infekciju ne vienmēr ir acīmredzama, un dažkārt var tikt sajaukti simptomi, kas var radīt nopietnākas problēmas, tādēļ vienmēr labāk būtu aprunāties ar savu ārstu vai ginekologu.


"Bakteriālā vaginoze un rauga sēnes infekcija, tiek raksturota ar neraksturīgiem izdalījumiem, bet šie izdalījumi var atšķirties."


Atšķirīga ārstēšana

Baktēriju vaginzi var ārstēt ar antibiotikām, piemēram, metrodinazolu, vai ar dabīgiem produktiem un probiotikām, kas atjaunos līdzsvaru maksts mikroflorā. Ārstējot bakteriālo vaginozi ar antibiotikām, tiek sniegts milzīgs trieciens maksts dabīgajai mikroflorai, kā arī tiek ietekmētas labās baktērijas (laktobacilis) un antibiotikas var radīt kaitinošas blakus parādības. Kā rezultātā, pastāv augsts recidīvu īpatsvars, ja BV ārstē ar antibiotikām.

Dabīgie produkti ir vairāk koncentrēti uz labās maksts floras atjaunošanu, nevis tās graušanu, nogalinot abas, gan patogēnās (kaitīgās) baktērijas, gan labās baktērijas. Līdzīgi kā rauga sēnīti, to var ārstēt ar antibiotikām vai ar produktu, kurš atjauno līdzsvaru un stimulē labdabīgos laktobacilis maksts florā. Ja izvēlaties izmantot brīvi pieejamos, sevis ārstēšanas produktus, iesakām apmeklēt savu ārstu, ja simptomi neizzūd.