Kā ārstēt seniti?

Visbiežākā maksts neērtība ir maksts sēnīte, kas pazīstama arī kā maksts rauga sēnīte kandidoze vai vienkārši candida. Sēnītes simptomi ir balti izdalījumi, parasti tiek raksturoti, kā līdzīgi biezpienam, spēcīgs apsārtums un nieze uz vulvas – maksts zonas. Kasīšanās var radīt papildu kairinājumu un sāpes un var novest līdz dedzinošai sajūtai urinējot vai dzimumakta laikā. Ja izjūtat kādu no šiem simptomiem, ir svarīgi sazināties ar savu ārstu vai ginekologu un apstiprināt diagnozi, un saņemt padomu, kā ārstēt Jūsu sēnītes iekaisumu.


Vai es pati varu izārstēt sēnīti?

Medikamentus un produktus, kuri ārstē sēnīti var nopirkt jebkurā aptiekā, bez receptes. Pie tiem pieskaitāmi antibiotiskie krēmi, orālie atimikotiku terapija, probiotiķi un citi produkti. Tas nozīmē, ka ar sevis-noteiktu diagnozi, Jūs varētu ārstēt savu sēnītes infekciju, bez veselības speciālista apmeklējuma. Un tomēr, sēnītes ierastos simptomus var izraisīt kaut kas cits (maksts sausums, bakteriālā infekcija) vai var nomaskēt iesnaudušos STS ar daudz nopietnāku organisko saistību. Tādēļ ir svarīgi konsultēties ar ārstu vai ginekologu, pirms uzsākat ārstēšanos, lai izvairītos no papildus problēmām sev vai Jūsu partnerim. Sēnītes infekcija parasti netiek nodota starp partneriem, bet neatklātu STS saslimšanu gan varētu.


Ko es varu darīt, lai mazinātu sēnītes simptomus?

No otras puses, veselīgām sievietēm, maksts sēnīte nav dzīvībai bīstama, bet nepārtraukta nieze un kairinājums var dramatiski ietekmēt dzimumdzīvi, kā arī padarīt neērtu iešanu uz tualeti, ilgāku sēdēšanu vai apspīlētu drēbju valkāšanu. Tad, kad ārsts apstiprina diagnozi un Jūsu sēnītes ārstēšana ir uzsākta, Jums mazināsies nepatīkamie simptomi. Atvēsinošo, dabīgie gēli un aerosoli var nodrošināt tūlītēju atbrīvošanos no niezes un kairinājuma, kamēr izmantojat maksts probiotiķi, kas palīdzēs izrakstītās terapijas laikā. Ir svarīgi regulāri saglabāt maksts higiēnu, izmantojot siltu ūdeni un maigu intīmo mazgāšanās līdzekli bez ziepēm, izvairoties no smaržīgiem spilventiņiem un tualetes papīriem, un, kad vien iespējams, gulēt bez apakšveļas.


"Medikamentus un produktus, kuri ārstē sēnīti var nopirkt jebkurā aptiekā, bez receptes. Pie tiem pieskaitāmi antibiotiskie krēmi, orālie atimikotiku terapija, probiotiķi un citi produkti."