Kā novērst bakteriālo vaginozi?

Bakteriālā vaginoze vai BV ir maksts floras disbalanss. Starp sievietēm šī ir visizplatītākā maksts saslimšana. Ir izplatīts viedoklis, ka bakteriālā vaginoze ir STS slimība, tomēr šis nav tas gadījums. BV parādās arī sievietēm, kurām nav dzimumakta vai kurām jau vairākus gadus ir viens partneris. Kā arī, bakteriālā vaginoze netiek atdzīta par slimību, kuru varētu savstarpēji pārņemt.

Bakteriālā vaginoze ir slikto baktēriju savairošanās. Veselīgā maksts vidē šīs kaitīgās baktērijas tiek turētas grožos ar zemu maksts pH līmeni, kas ir izveidota ar pienskābi, kura ražo floras laktobacilli. Maksts pH var palielināties (skābums samazinās), piemēram, laktobacilis baktērijas var samazināties pateicoties antibiotiku kursam, vai zemam pH līmenim no sārmainas spermas. Šajā situācijā, kaitīgās baktērijas var izmantot iespēju vairoties un izraisīt maksts iekaisumu.

Visizplatītākie BV simptomi iekļauj izmaiņas izdalījumos (bieži izdalījumi būs balti, pelēki vai putaini), izmaiņas smaržā (parasti spēcīga zivs smaka), dedzinoša sajūta urinējot, nieze un kairinājums vaginālajā zonā. Dažkārt šie simptomi atgādina sēnītes iekaisumus, tādēļ ir svarīgi noteikt precīzu diagnozi, lai varētu sākt piemērotu ārstēšanu.

Un tomēr, ir soļi, kuriem Jūs varat sekot, lai novērstu saslimšanu ar bakteriālo vaginozi.

Kas būtu jādara, lai samazinātu bakteriālās vaginozes risku?

  • Izglītojiet sevi – un šis raksts ir pirmais solis pareizā virzienā! Ir ļoti svarīgi, lai Jūs atpazītu bakteriālās vaginozes simptomus, un zinātu, kad ir īstais laiks, lai meklētu profesionāļa palīdzību.
  • Praktizējiet drošu seksu – limitējiet seksa partneru skaitu un vienmēr izmantojat attiecīgu izsargāšanos, nodarbojoties ar seksu.
  • Izvairieties no maksts reģiona kairinātājiem – tas nozīmē izvairīties no burbuļvannām un strūklu SPA, izmantojiet dabiskus intīmos mazgāšanas līdzekļus, kuri nesatur asas ķimikālijas, kā arī sanitārās paketes, ikdienas ieliktnīšus un tamponus bez smaržas. Atcerieties noslaucīt savu intīmo zonu pēc dušas, maigi uzspiežot ar mīkstu un tīru dvieli.
  • Izvēlieties kokvilnas apakšveļu sintētiskās vietā, jo sintētika neļauj ādai elpot. Tas izraisa temperatūras un mitruma palielināšanos, radot ideālu vidi baktēriju attīstībai un vairošanai. Guliet bez apakšveļas, kad vien tas ir iespējams.
  • Daži zinātnieki apgalvo, ka vislabākais veids, kā novērst bakteriālo vaginozi būtu labo, florā esošos, laktobacillis stimulēšana. Šāda veida labās maksts floras atjaunošana ir tikpat svarīga, kā Bakteriālās vaginozes antibiotiku lietošana, kas izjauc laktobacillis florā, kā rezultātā ir liels slimības atkārtošanās risks. Floras laktobacilli var stimulēt izmantojot probiotiskos produktus, kuri atbalsta dabisko laktobacilli. Tāpat var apsvērt, izmantot dabisku produktu, kas ārstē BV, bet pēc efekts neietekmē laktobaciļus.

"Ir ļoti svarīgi, lai Jūs atpazītu bakteriālās vaginozes simptomus, un zinātu, kad ir īstais laiks, lai meklētu profesionāļa palīdzību."