Maksts infekcijas un antibiotikas

Maksts infekcijas var izraisīt daudz faktori. Viens kopējs ierosinātājs šīm infekcijām ir antibiotiku lietošana. Uzziniet vairāk par to, kā antibiotikas var izjaukt maksts balansu un kā novērst vaginālu diskomfortu, kā antibiotiku blakusparādību.

Kā darbojas antibiotikas

Antibiotikas ir medikamentu grupa, kas darbojas vai nu iznīcinot baktērijas, vai nu apstādinot to augšanu, tādējādi, apturot iekaisumu un palīdzot ķermenim cīnīties ar slimību. Šis medikamentu veids tiek plaši izmantots sākot no iekaisuša kakla, līdz orgānu infekcijas ārstēšanai. Neskatoties uz to, ka antibiotikas ir ļoti iedarbīga un visai droša medikamentu grupa, tā nav selektīva- tas nozīmē, ka tās ne tikai iznīcina uzbrūkošās baktērijas, bet samazina, mūsu ķermenī un uz tā dzīvojošu, labo baktēriju daudzumu. Šīs labās baktērijas ne tikai neizraisa problēmas, bet ir nepieciešamas mūsu veselībai. Šo baktēriju iznīcināšana ir plaši pazīstama, nevēlama antibiotikas terapiju blakusparādība.

Maksts infekcijas pēc antibiotiku lietošanas

Labo baktēriju skaita samazināšana dod vietu augt sliktajām baktērijām un rauga sēnītei. Tāpēc bakteriālā vaginoze un rauga sēnītes infekcija ir izplatīta sieviešu problēma tieši pēc vai pat antibiotiku lietošanas laikā. Bieži gadās, ka, sievietei lietojot antibiotikas, lai novērstu kādu maksts infekciju, pēc tam parādās otrs stāvoklis. Tas notiek, jo, antibiotiku terapijas laikā, tiek bojāta maksts flora, kā rezultātā palielinās bakteriālās vaginozes vai rauga sēnītes infekcijas atkārtota parādīšanās, kas nu jau prasa papildu terapiju.

Lietojiet produktus, kas satur probiotiķus, lai pasargātu sevi no antibiotiku izraisītām maksts infekcijām. Probiotiķi stimulē labo baktēriju augšanu, palīdzot maksts florai atjaunoties. Tādā veidā, probiotiķi var palīdzēt novērst antibiotiku vai citu faktoru radītas vaginālas infekcijas, un tie palīdz paatrināt atjaunošanos pēc tam, kad simptomi jau ir parādījušies.

Labo baktēriju skaita samazināšana dod vietu augt sliktajām baktērijām un rauga sēnītei. Tāpēc bakteriālā vaginoze un rauga sēnītes infekcija ir izplatīta sieviešu problēma tieši pēc vai pat antibiotiku lietošanas laikā.