Maksts infekciju cēloņi

Ja izjūtat intīmo diskomfortu, tādu kā niezi, izdalījumi, dedzināšana, sāpes vai smaka, Jums visticamāk ir maksts infekcija vai vaginīts. Visizplatītākā infekcija ir bakteriālā vaginoze un sēnīte (rauga sēnes infekcija), abas tiek uzskatītas par maksts floras disbalansu.

Bakteriālo vaginozi var atpazīt pēc dedzinošas sajūtas un sāpēm intīmajā zonā, un plāni, pelēki vai balti izdalījumi, kuru raksturotu zivs-smakai līdzīga smarža. Sēnītes iekaisumu vislabāk atpazīsiet pēc niezes un kairinājuma vaginālajā apvidū, un balti, biezi izdalījumi, visbiežāk raksturojami kā biezpiens.

Kas izraisa maksts infekciju?

Maksts floras disbalanss ir viens no biežākajiem maksts infekciju izraisītājiem. Brīdī, kad makstī dzīvojošo labo baktēriju daudzums samazinās, sliktās baktērijas un raugs sāk pakāpeniski vairoties, izraisot diskomfortu un infekciju.

Disbalanss var parādīties pateicoties hormonālajām izmaiņām, kuras rodas pēc vai antibiotiku lietošanas laikā, pēc higiēnas produktu, tādu kā, ziepes, burbuļvanna, losjons vai pat intīmo maksts spreju vai prezervatīvu lietošanas.


"Maksts floras disbalanss ir viens no biežākajiem maksts infekciju izraisītājiem."


Maksts diskomforts var rasties pēc saskares ar kairinātājiem un alergēniem, kuri atrodas veļas pulveros un mīkstinātājos, kurus izmantojat, dažkārt pat no ķimikālijām, kuras izmanto, lai nokrāsotu apģērbu. Arī sintētiska veļa var izraisīt kairinājumu un veicināt rauga vairošanos, tāpat kā ikdienas ieliktnīši un paketes, kuras satur smaržu vai krāsvielas. Rezultātā var savairoties baktērijas, radot bakteriālo vaginozi vai rauga sēnītes infekciju. Diskomfortu var radīt arī seksuāli transmisīvās slimības.

Hormonu ietekme

Hormonu statuss ir vēl viens svarīgs faktors, kas var ietekmēt Jūsu vaginālo veselību. Izmaiņas hormonālajā līmenī var būt kā iemesls maksts infekciju attīstībā. Tas var izraisīt arī cita veida problēmas.

Estrogēna līmenis var kristies pirms menstruācijām, grūtniecības laikā vai krūts barošanas laikā, un menopauzes laikā. Tas samazina dabisko mitrināšanu maksts sieniņās, padarot maksti sausu un trauslu pret bojājumiem dzimumakta laikā. Kā rezultātā var rasties sāpes dzimumakta laikā, sūrstēšana un iekaisums.

Ja izjūtat tādus simptomus kā izdalījumus, smaka, sāpes, nieze, dedzinošu vai sūrstošu sajūtu, konsultējaties ar savu veselības speciālistu, lai saņemtu pareizo ārstēšanu un novērstu tālākas komplikācijas.