Maksts izdalījumi, kā zīme par rauga sēnītes infekciju

Maksts izdalījumi ir šķidrums, kurš izdalās no dziedzeriem, kuri atrodas makstī un vulvā. Izdalījumi aizsargā vagīnu no infekcijām, attīra to un nodrošina mitrinājumu dzimumakta laikā.

Dažkārt, ja kaut kas nav kārtībā ar intīmo zonu, neierasti izdalījumi būs pirmais simptoms. Šādos gadījumos var būt bakteriālā vaginoze, rauga sēnītes infekcija vai cita uroģenitālā problēma.

Neatkarīgi no maksts izdalījumiem, citi indikatori liecina par rauga sēnītes infekciju – nieze, dedzināšana, apsārtums, kairinājums, pietūkums un sāpes urinējot vai dzimumakta laikā. Rauga infekcijas visbiežāk izraisa Candida albican, rauga tips, kas ikdienā dzīvo dažādās vietās mūsu ķermenī – vagīnā, zarnu traktā un mutē. Pie normāliem apstākļiem, raugs dzīvo balansā ar visiem citiem mikroorganismiem un var būt daļa no veselīgas maksts floras. Tomēr, ja ķermenī ir disbalanss, šis raugs var sākt nekontrolējami vairoties, izraisot infekcijas un diskomfortu.

Lielākā daļa sieviešu rauga sēnītes infekciju izjūt vismaz vienu reizi mūžā. Tāpat daudzas sievietes cieš no atkārtotām infekcijām, it īpaši pirms un pēc menstruālā cikla, grūtniecības laikā vai kamēr tiek izmantotas pretapaugļošanās tabletes. Citi faktori, kuri varētu izraisīt maksts floras disbalansu un veicināt sēnīšu augšanu ir antibiotikas, liekais svars, diabēts, sintētiskas un ciešas apakšveļas valkāšana, uz steroīdu bāzes veidotu medikamentu lietošana.

Izmaiņas izdalījumos var liecināt par rauda sēnītes infekciju

Normāli maksts izdalījumi var variēt atkarībā no individualitātes, bet tie parasti ir tīri, balti vai dzeltenīgi. Tie var variēt no plāniem uz bieziem, no staipīgiem līdz šķiedrainiem, atkarībā no menstruālā cikla, stresa līmeņa, uztura paradumiem, grūtniecības, krūts barošanas vai atsevišķiem medikamentiem. Izdalījumu daudzums arī var variēt, un Jūs varētu pamanīt pastiprinātu daudzumu ovulācijas vai uzbudinājuma laikā. Ja pamanāt, ka izdalījumi ir balti, biezi, kunkuļaini un izskatās gandrīz kā biezpiens, tas var norādīt uz sēnītes infekciju. Izdalījumi var palielināties rauga sēnītes infekcijas laikā, bet bez aromāta. Ja izjūtat šāda veida simptomus, griezieties pēc padoma pie sava veselības speciālista, it īpaši, ja esat stāvoklī.

Maldīgie priekšstati

Vaginālo diskomfortu visbiežāk izraisa viena no divām saslimšanām – bakteriālā vaginoze un sēnītes infekcija, kas ir saistītas ar maksts floras disbalansu. Šie divi stāvokļi daļēji ir ar līdzīgiem simptomiem, un tādēļ bieži tiek uzstādīta neprecīza diagnoze, izraisot problēmas ar ārstēšanu un dažkārt pat dziļākas komplikācijas. Kaut arī ir gadījumi, kad bakteriālā vaginoze un rauga sēnes infekcija attīstās vienlaicīgi, vairumā gadījumu ir atšķirības, kuras palīdz nošķirt šīs divas saslimšanas. Izdalījumi, kuri raksturo bakteriālo vaginozi parasti ir balti, pelēki vai dzelteni, parasti ļoti plāni, ar spēcīgu, zivs-smakai līdzīgu aromātu. No otras puses, ja izdalījumiem nav izteikta aromāta, bet konsistence atgādina biezpienu, tad tā visticamāk ir rauga sēnes infekcija.


"Ja pamanāt, ka izdalījumi ir balti, biezi, kunkuļaini un izskatās gandrīz kā biezpiens, tas var norādīt uz sēnītes infekciju."