Maksts rauga sēnes infekcija

Vairākas maksts diskomforta sajūtas var norādīt uz piena sēni, saukta arī par rauga sēnes vai candida infekciju. Maksts rauga infekcija, ko izraisa Candida albicans, mikroorganisms, kurš ir sastopams uz mūsu ādas un gļotādas. Savukārt, kad maksts flora tiek traucēta (izmantojot antibiotikas, intensīva mazgāšana, maksts sausums utml.) vai citu faktoru ietekmē (piemēram, hormonālās svārstības), sēne var vairoties un izraisīt diskomfortu – niezi, kairinājumu, sāpes un izdalījumus. Tas tiek dēvēts par maksts rauga infekciju. Dažas sievietes ir uzņēmīgākas pret šo infekciju, nekā citas.

Maksts rauga infekcijas simptomi

Galvenie maksts rauga infekcijas simptomi:

  • Maksts nieze un kairinājums,
  • Neparasti izdalījumi, balti un biezi, bieži aprakstīti kā līdzīgi biezpienam,
  • Apsārtums un sūrstēšana.
  • Maksts sāpes, īpaši izteiktas dzimumakta laikā un pēc tā.

Ir svarīgi noteikt atšķirību starp maksts rauga infekciju un bakteriālo vaginozi. Kaut arī abas, šīs problēmas, ir ar līdzīgiem simptomiem, pareizā terapija ir visnotaļ atšķirīga.

Kā ārstēt maksts rauga infekciju

Vairumā gadījumu, piena sēnīte, nav uzskatāma par infekciju, bet var tikt uzskatīta par maksts mikrofloras nelīdzsvaru, tāpēc parasti ārstēšana neattiecas uz vīriešu dzimuma partneri. Candida var būt viegli ārstējama ar antibiotikām, tomēr, tas nepatur maksts rauga infekcijas parādīšanos atkārtoti. Dabīgi produkti, nevis antibiotikas, tiek uzskatītas par ilgtermiņa risinājumu, tāpēc, ka tie optimizē maksts floru un palīdz likvidēt maksts rauga infekciju, un var tikt izmantoti, lai novērstu infekciju atkārtošanos. Infekcija dažkārt var radīt sūrstēšanu un sāpes, tādejādi dzimumaktu padarot nepatīkamu. Ir produkti, kuri var atbrīvot no maksts niezes un kairinājuma intīmajā zonā (spreji, krēmi un gēli), bet paši par sevi tie neārstē niezes izraisītāju. Šie produkti var tikt izmantoti papildus pamata terapijai. Ja pēc laika simptomi nemazinās, sazinieties ar savu ārstu vai ginekologu.

Kā novērst maksts rauga infekciju

Maksts iekaisums ir infekcija, kura mēdz atkārtoties: dažām sievietēm biežāk, kā citām. Tas varētu būt atkarīgs no hormonu līmeņa. Hormoni ir atbildīgi par piena sēnes parādīšanos biežāk, noteiktos laika posmos mēneša ciklā, tāpat kā esot stāvoklī vai barojot ar krūti. Lai novērstu atkārtotu diskomfortu, sievietes, kuras ir pret sēnīšu infekcijām ļoti uzņēmīgas apsver izmantot maksts gēlu, kurš stimulētu labvēlīgu maksts mikrofloru un novērstu rauga pārāk lielu savairošanos regulāros intervālos vai dienās, kad organisms ir visvājākais.


"Candida var būt viegli ārstējama ar antibiotikām, tomēr, tas nepatur maksts rauga infekcijas parādīšanos atkārtoti."