Maksts sēnītes infekcija grūtniecības laikā

Tas nav nekas neparasts, ka sieviete izjūt maksts neērtības grūtniecības laikā daudz vairāk nekā jebkurā citā laikā pirms vai pēc tam. Augļa attīstības un krūsts barošanas laikā, mūsu ķermenis saskaras ar daudzām izmaiņām, kas ne tikai lielākoties ir saistītas ar hormonālām izmaiņām, bet ietekmē katru dzīves aspektu.

Reiboņi, svara pieaugums un aizmāršība ir ilglaicīgs jauno māmiņu diskusiju temats, bet tikai dažas piemin sēnītes infekciju,kas var radīt nopietnas problēmas grūtniecības laikā, bieži vien traucējot mīlas dzīvi un jauno vecāku laimi. Bet pat tad, ja rauga sēnīte vai piena sēnīte ir smaga, atkātota un kaitinoša, tā parasti nesniedz nekādu risku ne mammai, ne bērnam. Ja Jums ir sēnītes infekcija, kad dodaties dzemdēt, ir liela iespēja, ka tā pēc kāda laika varētu attīstīties kā infekcija zīdaiņa mutē.

Un tomēr, ja esat stāvoklī un izjūtat tādu simptomus, kā bagātīgus izdalījumus, niezi un kairinājumu, Jums jāsazinās ar savu ārstu vai vecmāti, kas Jūs apskatīs un izrakstīs pareizo ārstēšanu. Jūs, esot stāvoklī, droši varat izmantot visbiežāk izrakstītos un aptiekā nopērkamos antimikotiku medikamentus.


Kādi ir rauga sēnītes infekcijas simptomi?

Maksts sēnītes infekcijas simptomi ir:

  • Balti, biezi izdalījumi, līdzīgi biezpienam
  • Nieze un kairinājums vagīnas zonā
  • Apsārtums un dedzināšana urinācijas laikā

Daži no šiem simptomiem var parādīties citos gadījumos, piemēram, pie bakteriālās vaginozes vai STS. Tā kā šīm saslimšanām var būt nopietnas sekas gan uz māti, gan mazuli, ir svarīgi, lai Jūs sazinātos ar savu ārstu vai vecmāti un apspriestu simptomus.


Atkārtots sēnītes iekaisums, grūtniecības laikā

Dažkārt, neatkarīgi no ārstēšanas un hormonālo izmaiņu dēļ, grūtnieces izjūt sēnīti atkal un atkal. Candida albicans, ir mikroorganismi, kuri ir atbildīgi par vairums gadījumu, kad sēnīte pretojas antimikoku terapijai.

Probiotiska terapija var palīdzēt maksts mikroflorai, bet lielākoties tā netiek galā ar pašu infekciju. Ja atrodaties tieši tādā situācijā, vienīgais, kā atbrīvoties no simptomiem, ir nogaidīt, kad beigsies grūtniecība un hormoni atkal kļūs „normāli”. To var izdarīt, izmantojot aptiekā nopērkamus aerosolus vai gēlus, kuri nomierinātu ādu un apstādinātu niezi un dedzinošo sajūtu. Kaut arī katra grūtniecība ir atšķirīga, Jums būtu jāsazinās ar savu veselības konsultantu, pirms izlemjat lietot jebkādu produktu uz savas intīmās zonas.


"Un tomēr, ja esat stāvoklī un izjūtat tādu simptomus, kā bagātīgus izdalījumus, niezi un kairinājumu, Jums jāsazinās ar savu ārstu vai vecmāti, kas Jūs apskatīs un izrakstīs pareizo ārstēšanu."