Viss, kas Tev būtu, jāzina par bakteriālo vaginozi!

Vai esat pamanījusi dīvainu smaržu no Jūsu intīmās zonas? Spēcīgs, pat zivs smakai līdzīgs aromāts, kurš liek Jums justies mazliet nekomfortabli? Tas varētu būt saistīts ar bakteriālo disbalansu, kas pazīstams arī kā bakteriālā vaginoze (BV).

Kas izraisa bakteriālo vaginozi?

Bakteriālā vaginoze rodas Jūsu vagīnas baktēriju savairošanās rezultātā. Parasti veselīgais lactobacilis ir galvenā baktērija vagīnā, bet, ja bakteriālā vaginoze attīstās, citas, nevēlamas baktērijas sāk pāraugt laktobacili.

Precīzs iemesls šāda veida pāraugšanai, nav zināms, bet ir daži faktori, kuri var paaugstināt risku, piemēram, esot seksuāli aktīvai. Kaut gan, ir svarīgi uzsvērt, ka bakteriālā vaginoze var parādīties arī tad, ja būsiet seksuāli neaktīva. Tādēļ, bakteriālā vaginoze netiek uzskatīta par STS saslimšanu.

Simptomi

Šādi simptomi var liecināt par bakterialo vaginozi:

  • Nepatīkams, zivis smakai līdzīgs aromāts (kas var būt daudz jūtamāks pēc dzimumakta)
  • Plāni, pelēcīgi balti vaginālie izdalījumi

"Mazāk saistīti simptomi ir dedzinoša sajūta urinācijas laikā un vaginālā nieze."


Kā man ārstēt bakteriālo vaginozi?

Lielākajai daļai sieviešu, bakteriālā vaginoze ir nesāpīga, bet tā var radīt diskomfortu. Ārstēšana parasti tiek mērķēta uz simptomu mazināšanu. Visbiežāk izmantotā ārstēšanas pie bakteriālās vaginozes ir antibiotikas. Tiek izrakstītas tabletes, kuras jāiedzer vai produkts, kurš jāsmērē uz maksts. Lielākajai daļai sieviešu šāda ārstēšana ir efektīva, tomēr tā var radīt blakus efektus, tādus kā, miegainība un vemšana. Lietojot alkoholu kopā ar šādām antibiotikām, var rasties vairākas blakus parādības.

Cita izplatīta ārstēšana ir izmantot sevis kopšanas līdzekļus, kurus var iegādāties aptiekā vai farmācijā. Vairums no šiem produktiem iedarbojas, lai atjaunotu maksts pH līmeni. Vienmēr pārliecinieties, ka Jūs izmantojat dabīgu produktu, kurš ārstē bakteriālo vaginozi, tikpat labi atjauno maksts floru un palīdz novērst atkārtotu inficēšanos.

Bakteriālā vaginoze esot stāvoklī

Esot stāvoklī, atsevišķos gadījumos bakteriālā vaginoze var radīt komplikāciju risku, tādu kā, pāragras dzemdības vai abortu. Ja Jūs esat stāvoklī un izjūtat simptomus, kuri ir saistīti ar bakteriālo vaginozi, sazinieties ar savu ārstu.