Intīmā higiēna- mazāk ir vairāk

Jūs varētu būt dzirdējusi, ka slikta intīmā higiēna var darīt vairāk slikta par higiēnas trūkumu. Tas var izklausīties pārspīlēti, bet tā ir pilnīga taisnība. Slikti higiēnas paradumi var būt kaitīgi intīmajai veselībai, tāpēc pārliecinieties, ka saprotat un sekojat dažiem pamata principiem, kas uzlabo intīmo higiēnu.

Tā nav reta parādība, ka sievietes bojā intīmo veselību, par higiēnu domājot, ka jo vairāk, jo labāk. Apskatiet, kāpēc mazāk ir vairāk, kad runa iet par intīmajām ķermeņa daļām.


Ķermeņa aizsargmehānismi

Cilvēka ķermenis ir izveidots palikt balansā. Viss mūsu ķermenis ir savstarpēji saistīts, veidojot sarežģītu mehānismu, kas balstīts uz precīziem un smalkiem balansa izveides principiem, lai funkcionētu un saglabātu veselību. Ta sir iemesls, kāpēc maksts ir kā patvērums miljoniem baktēriju, kas dzīvo mierīgi, ideālā balansā, neradot problēmas.

Tas tā ir, kamēr labo un slikto baktēriju attiecība netiek apdraudēta. Ja labo baktēriju skaits skaitliski samazinās, sliktās baktērijas aug un vairojas. Slikto baktēriju savairošanās noved pie infekcijas, tādas kā bakteriālā vaginoze, kas izpaužas ar nepatīkamiem simptomiem, piemēram, izdalījumiem, zivij līdzīgu smaku, dedzinošu sajūtu, niezi un iekaisumu. Lai pārtrauktu infekciju- samaziniet slikto baktēriju skaitu un stimulējiet labo baktēriju augšanu.


"Ir svarīgi atcerēties, ka āda, kas sedz intīmo zonu, ir plāna un ļoti maiga. Jebkura skarba izturēšanās, piemēram, “pārmazgāšana”, berzēšana, rīvēšana vai spēcīgi mazgāšanas līdzekļi, var izraisīt iekaisumu un infekciju."


Kad run air par ādas aizsargfunkciju, ir svarīgi saprast ādas struktūru un kā tā var tikt bojāta. Mūsu ādas virskārta ir pārklāta ar aizsargbarjeru. Šī barjera ir galvenais vārtu sargs, sargājot mūs no iekaisumiem un infekcijām.

The protective barrier can easily be damaged by using harsh detergents and plain soap. These products strip away the surface layer, leaving the skin unprotected and open. That is why using an inappropriate washing product, or washing yourself too often, can damage the protective layer and expose you to a risk of infection.


Ko tieši nozīmē “mazāk ir vairāk”?

Ir svarīgi atcerēties, ka āda, kas sedz intīmo zonu, ir plāna un ļoti maiga. Jebkura skarba izturēšanās, piemēram, “pārmazgāšana”, berzēšana, rīvēšana vai spēcīgi mazgāšanas līdzekļi, var izraisīt iekaisumu un infekciju. Mazgājieties reizi dienā, izmantojot ūdeni vai maigu, dabīgu intīmās mazgāšanas līdzekli, kas nesatur kosmētiku vai iespējami kairinošas sastāvdaļas.


Žāvējot intīmo zonu, dariet to maigi un susinot, neberzējot, lietojiet mīkstu, tīru dvieli. Ja jūtat vajadzību mazgāties biežāk ( īpaši menstruāciju laikā, pēc treniņa vai astiprināti svīstot), varat izmantot intīmās salvetes bez smaržas vai izmantot parastu ūdeni.