Intīmā higiēna un maksts infekcijas

Lielākajai daļai sieviešu ir zināms, kā parūpēties par savu intīmo zonu. „Vagīna attīrās pati”, „nemazgā savu intīmo zonu ar ziepēm”, „valkā kokvilnas apakšveļu”, un „vienmēr noslauki no priekšpuses uz aizmuguri”. Mēs ticam, ka pareizas rūpes par savu intīmo zonu var novērst diskomfortu. Tomēr, vai tas tā ir?


Infekciju un diskomforta iemesli

Bakteriālā vaginoze un rauga sēnes infekcija (zināma arī kā piena sēne vai rauga sēnīte) ir divas visbiežāk sastopamās vaginālās infekcijas. Ja izjūtat maksts diskomfortu, parasti izraisītājs ir viens no šiem iemesliem.

Bakteriālo vaginozi izraisa nekaitīgu baktēriju savairošanās makstī. Šīs infekcijas simptomi ir stiprs (zivs smakai līdzīgs) aromāts un plāni pelēkbalti izdalījumi. Turpretī rauga sēnes infekciju izraisa rauga šūnu savairošanās Jūsu makstī vai ārējā intīmajā zonā. Biezi, balti izdalījumi (kā mājas siers) un maksts nieze ir visbiežāk sastopamie simptomi.

Abas infekcijas ir visai nesāpīgas, bet tās var būt ļoti nekomfortablas. Ar laiku simptomi izzudīs, bet tam vajadzīgāks ilgāks laiks. Par laimi, abas infekcijas var tikt ārstētas ar medikamentiem vai sevis kopšanas produktiem. Plašāku informāciju par to, kā ārstēt maksts infekcijas, varēsiet atrast šeit.


"Bakteriālā vaginoze un rauga sēnes infekcija (zināma arī kā piena sēne vai rauga sēnīte) ir divas visbiežāk sastopamās vaginālās infekcijas. Ja izjūtat maksts diskomfortu, parasti izraisītājs ir viens no šiem iemesliem."Kā palīdz intīmā higiēna?

Kaut arī šobrīd nav zināms, kas izraisa rauga baktēriju savairošanos makstī, ir daži faktori, kas var ietekmēt to vairošanos. Intīmā higiēna ir viens no faktoriem. Daži ieteikumi intīmajai higiēnai:

  • Pilnīgi pietiek ar siltu ūdeni, ja vēlaties attīrīt savu ārējo intīmo zinu. Svaiguma sajūtai var izmantot vieglu intīmo mazgāšanas līdzekli, piemēram, kādu ar dabīgām sastāvdaļām.
  • Pārliecinieties, ka pareizi noslaukāt savu intīmo zonu pēc dušas, vannas vai peldēšanās.
  • Valkājat kokvilnas apakšveļu, lai izvairītos no stringu valkāšanas.
  • Cenšaties nekasīt intīmo zonu, ja rodas nieze.

Vai intīmā higiēna novērš maksts infekcijas?

Atsevišķas sievietes gūst šāda veida priekšrocības, piekopjot pareizu intīmo higiēnu, bet citām joprojām attīstās infekcija. Nepiemērota maksts higiēna var palielināt maksts diskomforta risku, bet pareiza maksts higiēna diemžēl nenovērš visas maksts infekcijas, kuras var izraisīt ar higiēnu nesaistīti faktori.