Maksts higiēna: darīt un nedarīt

Pareiza maksts kopšana var radīt izmaiņu pasauli mūsu reproduktīvajai veselībai. Tā var samazināt iespējamo infekciju rašanās riskus, paātrināt atveseļošanos un novērst nepatīkamus simptomus, tādus kā kairinājumu un izdalījumus. Apskatiet dažas svarīgākās lietas, ko darīt un ko nedarīt, veicot intīmo kopšanu.

Darīt: Mazgājiet intīmo zonu vienreiz dienā.

Tas nozīmē, ka Jums reizi dienā jāizmanto remdenu ūdeni vai maigu, dabīgu intīmās mazgāšanas līdzekli.

Nedarīt: Neizmantot ziepes.

Ziepes ir ļoti sārmainas un par skarbu maigajai, jūtīgajai intīmās zonas ādai. Vienmēr izvēlaties dabīgu intīmās mazgāšanas līdzekli, kas nesatur ziepes, smaržas vai krāsvielas.

Darīt: Izmantojiet intīmās kopšanas salvetes, ja duša nav pieejama.

Īpaši mēnešreižu laikā, silto mēnešu laikā vai ceļojumu laikā.

Nedarīt: Nevalkāt sintētisku, ciešu apakšveļu.

Sintētiski audumi neļauj ādai elpot, kas noved pie intīmās zonas temperatūras un mitruma paaugstināšanās. Ciešs apģērbs rada berzi, kas rada mikroskopiskus ievainojumus ādai. Apvienojiet to ar paaugstinātu temperatūru un mitrumu un Jūs iegūsiet ideālu recepti iespējamai maksts infekcijai. Izvēlieties dabīgus materiālus un izvairieties valkāt ciešu apģērbu ilgstošu laika posmu.

Darīt: Slaukiet sevi no priekšas uz aizmuguri.

Ir ļoti vienkārši pārvietot baktērijas no ānusa uz maksti slaukot sevi no aizmugures uz priekšu, tāpēc nekad nepārkāpiet šo svarīgo noteikumu. Izmantojiet tualetes papīru bez smaržas un krāsas, lai izvairītos no iekaisumiem.

Nedarīt: Neizmantojiet smaržas vai dezodorantu, lai liktu intīmajai zonai smaržot labāk.

Katrai makstij ir neatkārtojama smarža un ja vien nav problēmu, tai nevajadzētu smaržot slikti. Spēcīga smaka var būt infekcijas zīme.

Darīt: Lietot nomierinošu līdzekli pēc kaunuma matiņu noņemšanas.

Vai Jūs izvēlaties skūšanos vai vaksāciju, izmantojiet depilācijas krēmu vai ko citu, vienmēr mitriniet ādu pirms procedūras un izmantojiet dabīgu, nomierinošu līdzekli, lai novērstu ādas iekaisumu.

Nedarīt: Nenēsājiet vienu biksīšu ieliktnīti visu dienu.

Biksīšu ieliktnīši nav paredzēti nēsāšanai ilgstošu laika preriodu. Līdzīgi kā sintētiska apakšveļa, biksīšu ieliktnīši neļauj ādai elpot, var radīt iekaisumu un palielināt infekcijas risku. Tas pats notiek ar paketēm un tamponiem, jo īpaši tāpēc, ka menstruālās asinis ir ciešā kontaktā ar ādu. Vienmēr mainiet biksīšu ieliktnīšus, paketes un tamponus ik pa 3 līdz 4 stundām, tieši pirms gulētiešanas un tūlīt pēc pamošanās.

Darīt: Nosusināt nevis berzēt.

Pēc mazgāšanās lietojiet mīksu, tīru dvieli un maigi nosusiniet intīmo zonu, līdz tā ir pavisam sausa.

Nedarīt: Nelietojiet produktus, kas satur kairinātājus vai alergēnus.

Tas domāts par losjoniem, aerosoliem, vannas bumbām u.c. Sastāvdaļas, kurām vajadzētu likt Jums izvairīties no produktiem, kas tās satur: tādi, kas satur mazgāšanas līdzekļus, smaržvielas, krāsvielas, spēcīgas ķīmiskas vielas vai konservantus.