Maksts higiēna

Vaginālā higiēna ir vien no faktoriem diskomfortu novēršanai. Intīmajai zonai ir īpaša mikrobu flora, kurā labās baktērijas, radot pienskābi, uztur balansu ar citām baktērijām. Mikroorganismi, kas dzīvo makstī, ir jutīgi pret antibiotikām, ziepēm un citām spēcīgām ķimikālijām. Labai vaginālai higiēnai vajadzētu saglabāt un atbalstīt labās baktērijas un uzturēt maksts pH labvēlīgu to augšanai. Tā kā vaginālā higiēna parasti ir smags temats, mēs izveidojām vadlīniju sarakstu, kas palīdzēs Jums labāk rūpēties par intīmo zonu.

Mazgājot savu vagīnu

Labai maksts kopšanai, būtu jāmazgā intīmā zonu reize dienā ar remdenu ūdeni vai izmantojot vieglas putas/ šķīdumu, kas nesatur ziepes, smaržas vai krāsas un, kas ir speciāli paredzēts intīmās zonas kopšanai. Biežāk ne vienmēr ir labāk: mazgājoties vairāk par reizi dienā vai lietojot ziepes, šampūnus, vaginālās floras balanss var tikt izjaukts. Ja nav pieejams piemērots intīmās mazgāšanas šķidrums, labāk lietot vienkārši ūdeni. Ja nav pieejama vanna vai duša (dzīvošana teltī, garš ceļojums u.c.), iesakām lietot salvetes intīmai kopšanai, kas nesatur ziepes/losjonus, smaržvielas vai spēcīgas ķimikālijas.

Profilakse un veselības padomi

Vaginālā higiēna nav tikai mazgāšana. Ir daudz faktoru, kas var izmainīt mikrobu balansu, piemēram, seksuālā aktivitāte, sintētiskas apakšveļas valkāšana vai kaunuma matiņu noņemšana. No šiem faktoriem nav iespējams izvairīties vienmēr, bet mums vajadzētu pievērst tiem uzmanību, lai labāk rūpētos par vaginālo zonu, kad tas ir nepieciešams. Ir dažādi veidi kaunuma matiņu noņemšanai un to efekti ir dažādi. Tiem kopīga lieta ir tā, ka tie visi izraisa niezi un iekaisumu intīmajā zonā. Apgriešana ir matiņu likvidācijas metode, kas vismazāk rada iekaisumus. Ja parādās iekaisums, palīdzēt var dabīga produkta, ar nomierinošu un atvēsinošu efektu, lietošana. Dzimumakts var izmainīt maksts pH, līdz ar to novest pie bakteriālās floras balansa zuduma, tāpēc, laba ideja ir mazgāt intīmo zonu pēc seksa. Izvairieties no sintētisku bikšu valkāšanas, bet izvēlieties kokvilnas apakšveļu, kas ļauj ādai elpot. Vislabāk ir gulēt bez apakšveļas. Slaukoties pēc tualetes apmeklējuma, vienmēr dariet to virzienā no priekšas uz aizmuguri, lai izvairītos no zarnu baktēriju iekļūšanas makstī. Menstruāciju laikā, mainiet tamponus, paketes vai menstruāciju piltuves bieži.

Pievērsiet īpašu uzmanību savai maksts veselībai

Apzinieties, ka hormoni var stipri ietekmēt maksts floru. Infekcijas un diskomforti parādās pat tām sievietēm, kuras labi rūpējas par intīmo reģionu. Ja jūtat sāpīgumu, iekaisumu vai niezi, Jums vajadzētu apmeklēt savu ārstu vai ginekologu.


"Vaginālā higiēna nav tikai mazgāšana. Ir daudz faktoru, kas var izmainīt mikrobu balansu, piemēram, seksuālā aktivitāte, sintētiskas apakšveļas valkāšana vai kaunuma matiņu noņemšana."