Vai Jūs zināt, kas nosaka pareizu intīmo higiēnu?

Bieži tiek teikts, ka slikta higiēna ir sliktāka par higiēnas trūkumu. Tas nav pārspīlējums sakot, ka slikti higiēnas paradumi var būt par iemeslu intīmās zonas balansa trūkumam un infekcijām.Apskatiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, kas saistīti ar pareizu intīmo higiēnu.

Cik bieži būtu jāmazgā intīmais reģions?
Intīmo ķermeņa daļu mazgāšana ar remdenu ūdeni vai intīmajiem mazgāšanas līdzekļiem reizi dienā ir lielisks piemērs labai intīmajai veselībai. Kaut arī, siltajos mēnešos, mēnešreižu laikā vai pēc sporta nodarbībām, jūs varat izjust vajadzību mazgāties biežāk. Tas ir normāli, kamēr pieturaties pie parasta ūdens, ja ir nepieciešamība mazgāties vairākas reizes dienā. Atcerieties maigi nosusināt intīmo zonu, izmantojot mīkstu, tīru dvieli.

Kādas ziepes izmantot intīmajai zonai?
Nekad neizmantojiet parastās ziepes. Tās ir daudz par skarbu intīmās zonas maigajai ādai. Ziepes var bojāt ādas virskārtas aizsargbarjeru, atverot durvis iespējamām infekcijām. Izvēlieties dabīgus produktus, kas nesatur ziepes, spēcīgus mazgāšanas līdzekļus, smaržvielas, krāsvielas vai konservantus, vai vienkārši izmantojiet remdenu ūdeni.

Vai higiēnas paaugstināšanai var izmantot intīmās salvetes?
Intīmās salvetes ir ideāls risinājums, kad esat ceļā- ceļojot, vasaras laikā vai spēcīgi svīstat, salvetes var sniegt vajadzīgo atsvaidzinājumu. Pārliecinieties, ka salvetes, kuras izvēlaties, ir speciāli radītas intīmajai zonai un, ka tās nesatur ķimikālijas, smaržvielas vai krāsvielas.

"Nekad neizmantojiet parastās ziepes. Tās ir daudz par skarbu intīmās zonas maigajai ādai."


Vai kokvilnas apakšveļa ir svarīga?
Sintētiski materiāli liedz ādai elpot. Tas palielina svīšanu un temperatūru intīmajā reģionā. Un kā jau Jūs noteikti zināt, mitras, tumšas vietas bez gaisa cirkulācijas, ir lieliska vieta vīrusu attīstībai. Valkājot pieguļošu apģērbu, piemēram, šaurus džinsus, legingus un piegulošus šortus, rodas berze un var tikt bojāti audi. Tas mikrobiem paver durvis, šķērsojot ādas barjeru un izraisot infekciju. Tāpēc ir svarīgi ierobežot piegulošu drēbju valkāšanu un atstāt mežģīņu apakšveļu īpašiem notikumiem, kamēr valkājat kokvilnas apakšveļu ikdienā. Vēl viena lieta, ko varat darīt, lai saglabātu maksts veselību ir gulēt bez apakšveļas. Tas ļauj intīmajam reģionam “atelpoties” un nakts laikā atkopties.

Kāpēc speciālisti iesaka nelietot krāsāinu un smaržīgu tualetes papīru?
Smaržvielas un krāsvielas, izmantotas, lai piešķirtu krāsu un smaržu tualetes papīram (un citiem produktiem, piemēram, losjoniem, maksts aerosoliem un vannas bumbām, ir kairinātāji, kas var izraisīt neērtus simptomus, piemēram, iekaisumu un izdalījumus. Tāpēc būtu jāizvairās lietot produktus, kas satur šīs ķimikālijas. Runājot par higiēnu, kad izmantojat tualeti, nekad neslaukiet sevi no aizmugures uz priekšu- to darot var viegli var viegli transportēt baktērijas no ānusa uz maksti, izraisot infekciju.

Vai var izmantot parfimēriju intīmajam reģionam? Katrai makstij ir unikāla smarža un tas nav pamats bažām. Protams, ja Jūs pamanāt spēcīgu smaku, tas var būt apkaunojoši. Izmantojot parfimēriju vai maksts aerosolus var rasties iekaisums un simptomi, piemēram, izdalījumi, nieze, dedzinoša sajūta un pat smaka.

Cik bieži būtu jāmaina biksīšu ieliktnīši?
Ik pa 3 līdz 4 stundām. Tas pats ir ar paketēm un tamponiem, kur iekaisuma risks ir vēl augstāks, jo menstruālās asinis ir tiešā kontaktā ar ādu.